W tym formularzu nie było wielu zmian. Aktywa sa identyczne jak w 2010 roku. Nastąpiły dwie zmiany w pasywach. Dotyczą one zmian nazw w dwóch pozycjach: A.II oraz A.III

Było: A.II Skumulowana nadwyżka lub niedobór na zasobach budżetu (+,-) oraz A.III Nadwyżka lub niedobór budżetu (+,-)

A teraz jest: A.II Skumulowany wynik budżetu (+,-) oraz A.III Wynik budżetu (+,-)

Jak widzisz ma to związek ze zmianami, które pojawiły się na formularzu bilansu z wykonania budżetu – chociaż nie do końca identycznie brzmią.

Jeśli jeszcze nie przymierzałaś się do tego bilansu, to mam dla ciebie małą propozycję. Wymyśliłam narzędzie, które z plików xml wygenerowanych z BeSTii tworzą xml z bilansem skonsolidowanym, który możesz zaczytać do Bestii.

Kiedy takie narzędzie przyda się najbardziej?

I. Kiedy masz wprowadzony do BeSTii bilans łączny i bilans z wykonania budżetu (skonsolidowany z ubiegłego roku masz obowiązek tam mieć)

II. Kiedy masz pozostałe podmioty do konsolidacji: instytucje kultury, ZOZ-y, spółki zebrane do sumy na formularzu bilansu skonsolidowanego i uwzględniasz w tej sumie wyłączenia i eliminacje konsolidacyjne, których nie uwzględniłaś w bilansie łącznym. Mam tutaj na myśli te wyłączenia, które występują pomiędzy budżetem a jednostkami podlegającymi konsolidacji, pomiędzy spółkami a jednostkami budżetowymi, zakładami czy instytucjami kultury.

Co trzeba zrobić?

  1. wygenerować z BeSTii plik xml z bilansem skonsolidowanym za rok 2010
  2. wygenerować xml z BeSTii, w którym będą dwa bilanse: łączny za 2011 i z wykonania budżetu (na liście bilansów zaznaczasz wymienione dwie pozycje trzymając klawisz CTRL na klawiaturze i wybierasz z menu plik zapisz do xml – zaznaczone)
  3. te dwa pliki wysłać do mnie na adres <skonsolidowany@delfin.info.pl> -wpisując adres pomiń znaki <>
  4. Odeślę ci plik xml, który wczytasz do Bestii i dokonasz ręcznych zmian w pozycjach, które będą występowały w zestawieniu, o którym mówię w punkcie II.

Jeśli będziesz jedną z pierwszych 20 osób, które wyślą mi pliki i o wyniku poinformują w komentarzu poniżej zrobię to gratis. Jeśli zainteresuje cie temat później, to będziesz mogła kupić programik albo taką usługę. Zapraszam.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum