Dzisiaj ostatni element sprawozdania finansowego jednostki budżetowej  i samorządowego zakładu budżetowego. Jakie zmiany wprowadza w tym dokumencie rozporządzenie MF Rozporządzenie MF w sprawie szczególnych zasad rachunkowości?

W aktywach bilansu dodana jest jedna pozycja w formularzu. B.III.1.3 Środki pieniężne państwowego funduszu celowego, która nie dotyczy twojego bilansu ale wpływa na zmianę numeru w pozycji Inne Środki pieniężne, która teraz ma numer B.III.1.4 (poprzednio B.III.1.3)

W pasywach znikają pozycje: A.VI Inne oraz pozycje od B.1.1 do B.1.7 dotyczące funduszy gminnych, powiatowych, wojewódzkich. Pozycja B Fundusze celowe przyjmuje obecnie nazwę Państwowy fundusz celowy. Kosmetycznie zmienia się nazwa w pozycji A.II Wynik finansowy netto (+,-) i już nie zapomnisz z jakim znakiem należy go zapisać. W formularzu w BeSTii i moich programach BilansJ ta pozycja jest wyliczana automatycznie. Musisz tylko pamiętać wpisywać stratę ze znakiem minus w BeSTii a w Bilansie zdefiniować prawidłowo powiązanie salda Wn konta 860 do tego pola wybierając operację “-” (wtedy program prawidłowo wstawi to saldo w odpowiednie miejsce).

Tyle o zmianach w samym formularzu. Poniżej masz jeszcze ściągawkę z informacją, które konta powiązane są z poszczególnymi pozycjami w tym bilansie.

Dochodzą zmiany w jego wypełnianiu wynikające ze zmian dotyczących planu kont, jakie miały miejsce w 2011 roku.

Pili do pobrania:

 1. zestawienie zmian w formularzach 2010 i 2011: bilans-jednostkowy-zestawienie-formularzy
 2. zestawienie powiązań kont z pozycjami bilansów za 2010 i 2011: powiązania kont z pozycjami w bilansie

Jeśli masz uwagi i pytania, to proszę napisz je poniżej w komentarzu. Kiedy wysyłasz pytanie do mnie na e-mail, to pozbawiasz siebie podpowiedzi innych skarbników oraz inni czytelnicy nie przeczytają odpowiedzi na pytanie, które również ich nurtuje. Jedni tylko mają odwagę zapytać a inni nie. Jedni maja odwagę odpowiedzieć a inni nie. Bądź odważna!

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

 • bilans jednostki budzetowej za 2011
 • bilans jednostki budżetowej druk
 • druki bilansu jednostki budżetowej
 • bilans w jednostce budżetowej na 2011
 • BILANS JEDNOSTKI BUDŻETOWEJ I SAMORZĄDOWEGO ZAKŁADU BUDŻETOWEGO 2011
 • druki bilansu za 2011 r
 • bilans 2011 druki
 • zmiany w bilansie za 2011
 • bilans jednostki budżetowej za 2011r
 • druk bilansu jst

3 Odpowiedzi do “Zmiany w formularzu bilansu jednostkowego od 2011 dla jednostki budżetowej i samorządowego zakładu budżetowego”

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum