Krokusy na moim osiedlu już przeczuwają wiosnę. Sprawiły mi ogromną radość i myślę, że nocne przymrozki nic im złego nie zrobią. Dawniej “obowiązkowym” kwiatkiem były goździki, teraz częściej tulipany. Podobno jednak wszystkie kobiety kochają róże. Ja milknę wobec urody kwiatów a róż szczególnie.

Jeśli nawet nie jesteś fanką róż, to na piękne kwiaty zawsze zasługujesz. Poinformuj o swoich faworytach, bo niezaspokojone oczekiwanie podświadomie lubi zepsuć całą przyjemność wręczającemu i otrzymującemu kwiaty.

Życzę Ci pogodnego nastroju, dystansu do “pędzących “spraw, uśmiechu, uśmiechu i dobrego, zdrowego samopoczucia.

A jak poczujesz stres i zmęczenie, to…

po prostu zatańcz! Cudowna metoda, by spotkać się ze sobą. Zamknij drzwi, zamknij oczy i tańcz. Wspaniałego tygodnia!

A jak się zmęczysz i zasapiesz, to zobacz jak rozkwita piękno:

 • Unikalny wpis

5 Odpowiedzi do “Zasługujesz na najpiękniejsze kwiaty”

 • Irena:

  Jestem pod wrażeniem, piękne róże, też je lubię, ale te są cudowne, aż zapomniałam o całym świecie. Efekty wspaniałe.

 • Janek:

  Czy zechciałabyś rozwinąć myśl: “Poinformuj o swoich faworytach…” . Myślisz, że to dobry pomysł?

  • Witaj

   Myślę, że warto mówić, jakie rzeczy sprawiają nam przyjemność, cieszą i budzą zachwyt. Jeśli chcesz sprawić przyjemność drugiej osobie, to będzie Ci łatwiej osiągnąć ten cel, kiedy znasz upodobania tej osoby.

   Kobiety często mają przekonanie, że kochający mężczyzna, przyjaciółka, znajomy powinni się domyślać, co sprawia im przyjemność. Nic bardziej mylnego. Mało która kobieta jest wychowywana w przekonaniu, że zasługuje, by sama siebie obdarowywać kwiatami, by sprawiać sobie przyjemności. Kiedy tego nie robimy, to okazuje się, że nawet nie wiemy, co ucieszy nas najbardziej.

   Dlatego tak napisałam. Poinformować kogoś można tylko wtedy, kiedy się samemu wie. A nad tym warto się zastanowić i poznać odpowiedź, jakie uczucia mam w taki dzień.

   Zrobiło się filozoficznie. W tym “biegu, by zdążyć na czas” koniecznie trzeba spotkać się ze sobą i swoimi uczuciami. Życzę nam tych spotkań jak najwięcej i to takich radosnych, ciepłych i pełnych akceptacji dla siebie i innych.

   Pozdrawiam
   Basia

 • Janek:

  Wiesz, od pewnego czasu jestem zwolennikiem takiej właśnie filozofii życia. Wychodzę od konstatacji, że już raczej w swoim życiu nie dokonam niczego wielkiego, nie wynajdę żarówki, nie zdobędę Nobla z ekonomii ani z literatury, nie zostanę sławnym amantem filmowym, ani wybitnym wykonawcą dzieł Rachmaninowa. Staram się być użyteczny, życzliwy i lubiany. A dla siebie funduję drobne przyjemnostki- np. bukiecik polnych kwiatów kupionych w drodze do pracy. Fajnie jest, jak można się nimi cieszyć wspólnie z drugą osobą- a zadbałem o to, by mieć taką sposobność.

  Pozdrawiam i życzę wesołego Alleluja

  w.

  • roza

   Dziękuję za życzenia i z wzajemnością.

   Zauważyłam, że otrzymywanie kwiatów sprawia przyjemność (wbrew przyjętym regułom w pewnych kręgach kulturowych).
   Dlatego z przyjemnością obdarowuję kwiatami wszystkich. Taki drobny gest a ile radości!

   I nie potrzeba specjalnej okazji. Każdy dzień jest doskonały na taki gest. A później trzeba tylko “smakować” to piękno, bo jest krótkotrwałe.

   Pozdrawiam
   Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum