Potrzebuję Twojej pomocy. Zostałam zaproszona do wystąpienia na konferencji BeSTi@ w Kołobrzegu w dniach 12-14 października. Mam wygłosić prezentację na temat elektronicznej wymiany danych między systemami zewnętrznymi a modułem Uchwały w zakresie budżetu, planów finansowych i WPF. Chcę być Twoim głosem na tej konferencji i opowiedzieć o twoich problemach i sukcesach w tym temacie.

W swojej pracy używasz wielu różnych programów czy systemów komputerowych. Te programy w mniejszym lub większym stopniu pozwalają na przekazywanie danych między sobą. Kiedy masz system FK, to oczekujesz, że pozwoli ci on uzyskać sprawozdania budżetowe, które elektronicznie przekażesz do systemu BeSTi@ czy SJO BeSTi@.

Podobnie jest kiedy masz program do obsługi Kadr i płac albo podatków, to chcesz, by przekazywały dane do systemu FK. Jeśli używasz systemu do ewidencji Budżetu, to również potrzebna jest ci komunikacja z systemami BeSTii.

Masz możliwość zabrać głos w dyskusji nawet wówczas, gdy nie będziesz fizycznie obecna na tej konferencji. Ja tam fizycznie również nie będę. Prezentację i udział w dyskusji zrealizuję on-line.

Napisz poniżej jakie masz doświadczenia w elektronicznej wymianie danych między systemami, których używasz.

Co spędza ci sen z powiek?

Co daje ci satysfakcję?

Czego pilnie potrzebujesz?

Pisz już teraz śmiało. Obiecuję, że przedstawię twoje postulaty osobom, które mają wpływ na ich realizację. Wiem, że masz dużo pracy. Tym bardziej doceniam fakt, że poświęcisz mi kilka minut i pomożesz. Dziękuję

2 Odpowiedzi do “Wady i zalety przekazywania danych między twoimi programami a BeSTią”

 • Witam Basiu.
  Mam nadzieję, że nasze uwagi coś zmienią.
  Osobiście prowadzę zmiany budżetu i WPF w Bestii. Wykonuję dwa razy tą samą pracę.

  Myślę że winno być tak, że jeżeli już wprowadzone są dane do zmian budżetu, to program winien te dane przenosić do WPF a nie tak jak teraz to się odbywa, że tworzy się ręcznie drugą uchwałę. Jest czasochłonne i denerwujące, że nie ma takiej możliwości.

  Druga sprawa to wyliczanie wskażników w WPF. Liczone są cały czas do danych z planu na III kwartał 2010 roku, mimo że są już wprowadzone dane z wykonania budżetu za 2010 r.
  Podobnie z danymi w przedsięwzięciach. Jeżeli wprowadzone są już przedsięwzięcia, to te wielkości winny być przeniesione automatycznie do WPF w części finnasowej.

  Brak takich możliwości powduje dodatkową pracę w zakresie wzajemnych uzgodnień wprowadzonych danych (budżet, WPF, przedsięwzięcia).

  To jest ważne, bo zbliża się budżet 2012 i ponownie będzie klepanie dwa razy tych samych danych. Przedtem był jeden budżet. Teraz jest i budzet i WPF i dwukrotna robota. Już dziś się boję jak zdążyć z tym wszystkim do 15 listopada.

  Pozdrawiam.
  Krystyna.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum