Jeśli jesteś gł. księgowym w jednostce podległej albo pracujesz w wydziale finansowym jednostki samorządowej, to współpracujesz ze skarbnikiem swojej j.s.t. W imię dobrej współpracy w tej budżetowo-finansowej społeczności cenna jest twoja obecność na tej stronie.

Twoje spojrzenie na poszczególne zagadnienia, twoje pytania i odpowiedzi wniosą z pewnością wartość dla innych księgowych jak i skarbników, którzy czasem nie są świadomi twoich problemów.

Słyszałam już niejedną opowieść o tym, jak księgowy z jednostki jest pozbawiony zupełnie wsparcia skarbnika. Rozumiem to, bo wiem iloma sprawami zajmuje się skarbnik i jaką cenę za to płaci.

Wierzę, że możemy i potrafimy stworzyć społeczność, która będzie się wspierała. Wiem jak mało masz czasu na wykonanie swoich rozległych obowiązków, jak niewielki masz budżet na szkolenia i literaturę, jak niecierpliwie poszukujesz pomocy w nagłych momentach.

Stwórzmy wspólnie to miejsce, w którym znajdziesz to, czego szukasz. Zapraszam.

Jedna odpowiedź do “Stwórzmy społeczność budżetowo-finansową”

  • Joanna:

    Witam wszystkich połączonych duchem finansów publicznych. Mam pytanie czy ma ktoś problem z zakwalifikowaniem należności? Chodzi o należności publiczno prawne niepodatkowe i cywilnoprawne. Pracuję w pomocy społecznej i chciałabym zastosować ulgę czyli umorzenie należności będącej należnością wynikającą z odpłatności za pobyt w DPS.

    Nie wiem jakiego rodzaju jest to należność. Wynika ona z decyzji administracyjnej na podstawie opłaty wynikającej z przepisów o pomocy społecznej – czyli wynika z odrębnych przepisów tak jak to mówi art z ustawy o finansach publicznych chyba 60. Czyli moim zdaniem kwalifikuje się do należności publicznoprawnych niepodatkowych (a nie cywilnoprawnych). Na umowy cywilnoprawne stosuje się ulgi opisane w Uchwale rady miasta a do publicznoprawnych stosuje się tylko Ustawę o FP czyli żeby umorzyć tą należność musi być zgoda organu nadrzędnego czyli Prezydenta Miasta – a nie Uchwała Rady Miasta?

    Jeśli ma ktoś ten sam problem proszę o komentarz. Cieplutko pozdrawiam i idę na razie szukać natchnienia w ogródku siejąc koperek bo wg biodynamiki to dziś dzień siewu liściastych a mam urlop kochani tylko dzisiaj.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum