Rozmawiam ze skarbnikiem gminy Oława (dolnośląskie) Danutą Król.

Pytanie dotyczy podziału dochodów na bieżące i majątkowe. Jak najlepiej pokazać ten podział w systemie Budżet 3.0? Oczywiście proponowane rozwiązanie możesz zastosować również w wersji 4.x

Żeby posłuchać naciśnij znak trójkąta na przycisku poniżej:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W projekcie nowego budżetu możesz zmienić nazwy części bez potrzeby zmieniania ich we wszystkich poprzednich latach budżetowych. Możesz w słowniku dochodów dodać części np. Część A – dochody bieżące i w strukturze przez przycisk Popraw zamienić dotychczasową Część I – Dochody, a wprowadzić Część B- dochody majątkowe dla oznaczenia dodatkowej, III części dochodów majątkowych, o której wspominamy w rozmowie.

Takie rozwiązanie jest dobre dla gmin, miast i powiatów.

W przypadku miast na prawach powiatów zagadnienie jest bardziej złożone, bo już poziom części wykorzystywany jest do zebrania części gminnej i powiatowej. W tym przypadku dochody majątkowe muszą być pokazane na poziomie grup w każdej z tych części.

Jedna odpowiedź do “Struktura dochodów na 2010 rok”

  • Dorota:

    Potrzebna mi jest kwota środków z Funduszu Pracy na finansowanie PUP na 2011 rok – w powiatach.
    Czy ktoś wie gdzie takie dane znajdę.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum