Wiem, że nie masz obowiązku tego zrobić i ty też to wiesz. Zapytam cię czy wiesz jak wygląda praca w RIO z papierowymi dokumentami, które wyślesz do RIO? …

Jak jednostki teraz przesyłają ci sprawozdania? Odpowiadasz: elektronicznie.

A pamiętasz czasy, kiedy przynosiły tylko papierowe wersje, które przepisywałaś do komputera, by przekazać do RIO wersję elektroniczną? Pamiętasz jak wtedy czułaś się podczas tej pracy?

Pewnie podobnie czuje się pracownik RIO, który dane z przesłanych przez ciebie dokumentów papierowych przepisuje do BeSTii. Poświęcając kilka minut swojego czasu możesz mu pomóc. Wykonaj plik xml z pomocą BudzetDoBestii.exe, wczytaj do modułu uchwały i wyślij do RIO. Za pierwszym razem potrzebujesz wykonać ustawienia zgodnie z instrukcją na filmie:

Jeśli masz na różnych komputerach Budżet i BeSTię, to potrzebujesz za pierwszym przygotowaniem pliku xml wygenerować plik z ustawieniami.  Aby mieć absolutna pewność, że te ustawienia będą poprawne, to warto je skopiować z BeSTii do  BudzetDoBestii. Dlatego zainstaluj ten program na obu komputerach. Najpierw na komputerze z BeSTią wykonaj czynności pokazywane na początku filmu do chwili uzyskania pliku z ustawieniami w karalogu c:/delfin/budżet/ExportXML.cfg

Skopiuj ten plik na komputer z Budżetem i tutaj wygeneruj *.xml. Teraz utworzony plik xml przenieś na komputer z BeSTią i dokonaj importu w sposób pokazany na poniższym filmie.

Pobierz poprawiony program do generowania plików xml z Budżetu do BeSTii – BudzetDoBestii4126.exe
Kliknij w powyższy link i zapisz na swoim komputerze plik w katalogu c:\delfin\budzet. W przypadku systemu Windows 7 proszę pamiętaj o ustawieniu we właściwościach tego programu zgodności z systemem Windows XP i uruchom jako administrator. Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu dat – data podjęcia 2011-11-15 a wejścia w życie 2012-01-01.

Powodzenia!

Jedna odpowiedź do “Prześlij projekt budżetu do RIO za pomocą BeSTii”

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum