AktualnościW oczekiwaniu na otwarcie II kwartału w BeSTii warto zaktualizować jej wersję. Rozwiązano jeden z pilnych mankamentów i na dokumentach podpisanych elektronicznie już widoczna jest informacja o tym fakcie.

Zajmę ci chwilę sprawą, która budzi pewnie jeszcze trochę kontrowersji. Wiesz, że Rb-50D, Rb-50W i Rb-ZZ przekazujesz do dysponenta środków i do wiadomości do RIO. Gdyby z systemu BeSTia informacja ta szła do wszystkich odbiorców nie byłoby problemu. Niestety tą droga sprawozdania otrzymuje tylko RIO a do dysponentów masz inny kanał przekazywania. Wiem, że np. do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego musisz przepisać ręcznie ponownie do systemu, który udostępnia ten urząd. Do niektórych urzędów wysyłasz arkusz xls, oraz pdf z BeSTii – podpisując oba dokumentu w ePUAP. Ten kanał przekazywania ma “swoje” wąskie gardła w tym czasie i różnie bywa z dotrzymaniem terminu. Niewiele możesz sobie pomóc prosząc jednostki o wcześniejsze przekazywanie sprawozdań.  Masz w zasadzie dzień lub dwa na sporządzenie i przekazanie łącznego sprawozdania jst. Jeśli do tego dojdzie konieczność ręcznego przepisywania danych, to sytuacja bywa nerwowa.

Przedstawię ci rozwiązanie dostępne na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma ono pewne niedogodności (wymaga posiadania Excela 2007 lub nowszego), które ze względu na korzystanie z darmowych “zmienników” pakietu Microsoft Office nie będzie dostępne dla każdego. Rozwiązanie to pozwala przygotować prawie automatycznie arkusz z danymi, który można przesłać do LUW lub innego urzędu, który przyjmuje te sprawozdania na formularzu z rozporządzenia MF.

Formularze są dedykowane dla gmin i powiatów Lubelszczyzny. Możesz skorzystać i przepisać dane do arkuszy z dochodami i wydatkami korzystając z przycisków na pierwszej zakładce i dołączonej na stronie instrukcji.  Po wykonaniu tej operacji skasuj już niepotrzebną pierwszą zakładkę, uzupełnij brakujące elementy i masz gotowe sprawozdanie do wysłania.

Pliki znajdziesz na stronie: Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Budżet  Wojewody Lubelskiego-Sprawozdania. Odrębnie są arkusze dla gmin i powiatów. Jeśli będziesz mieć pytania, to proszę zadaj je w komentarzu.

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • rb 50w formularz
  • Unikalny wpis

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum