katka-pazdziernik-0610śrMinisterstwo Finansów nie ujawniło swojego stanowiska w sprawie obowiązującego formularza, w którym ma być sporządzona wieloletnia prognoza finansowa j.s.t.

Wiadomo, że w BeSTii zaimplementowano formularze, które MF opublikowało we wskazówkach dotyczących metodyki sporządzania WPF z lipca b.r. (tutaj znajdziesz opis metodyki WPF)

W niektórych izbach przygotowano formularze w arkuszach Excela, które mogą pomóc w zbieraniu informacji wymaganych na podstawie obecnie obowiązujących przepisów.

Wiem, że w izbach planowane są szkolenia z zakresu projektów na 2011 rok pod koniec października. Pewnie do tego momentu wyjaśni się sprawa i będzie wiadomo czy obowiązuje jeden konkretny formularz czy każda jednostka może sporządzić prognozę według własnego uznania.

Przyjęcie stanowiska, że sporządzasz prognozę na formularzu według własnego pomysłu wiąże się z koniecznością przygotowania sobie również uzasadnienia umieszczenia w nim wszystkich pozycji. W przypadku przyjęcia gotowego szablonu rekomendowanego przez MF czy twoją RIO zobowiązuje cię już tylko do poprawnego wpisania danych historycznych i do uzasadnienia realności prognoz, które wpiszesz do formularza.

Przykładowe formularze znajdziesz na stronach:

RIO Lublin (chyba już widziałam nowszą wersję tego dokumentu)

RIO Gdańsk:

  1. Skoroszyt do przygotowania wieloletniej prognozy finansowej (WPF) na rok 2011 do roku 2030
  2. Skoroszyt do przygotowania wieloletniej prognozy finansowej (WPF) na rok 2011 do roku 2040.

Jedna odpowiedź do “Propozycje formularzy WPF w arkuszu kalkulacyjnym”

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum