Wszyscy już myślimy o Świętach  i chwilach, które spędzimy w rodzinnym gronie.  Krótko tylko wspomnę, że na stronie MF pojawiły się dokumenty z propozycjami zmian w uofp i ich uzasadnienie. Będziesz bliżej przyglądać się tym propozycjom i sprawdzać jaki wpływ będzie miało ich wprowadzenie na twój budżet.

Nie przepadamy za zmianami. Szczególnie teraz już chce się trochę odpocząć po intensywnej pracy przy projekcie. Zaraz podejmowanie uchwały budżetowej i za chwilę jej zmiany, które trzeba będzie wprowadzić po uchwaleniu ustawy budżetowej. Zmienia się wskaźniki przyjęte w ustawie  budżetowej w stosunku do tych wcześniej prognozowanych.

Wygląda, że trzeba nam pomysłów, jak zarządzić swoją pracą przez najbliższe parę miesięcy, by przetrwać bez uszczerbku na zdrowiu nadchodzące spiętrzenie się prac w terminarzu skarbnika.

Dokument z projektem zmian jest dość obszerny więc nie będę go przybliżać w jednym wpisie. Jeśli masz więcej czasu, to klikniesz w podane wyżej linki.

W ocenie MF deficyt i tempo przyrostu zadłużenia JST są tak duże,  że potrzebne jest podjęcie działań zapobiegających w tym zakresie i wzmocnienie obecnie funkcjonujących ograniczeń dotyczących zadłużenia JST.
Jakie to będą działania? Opiszę po Świętach.
Projektowane są również zmiany w klasyfikacji budżetowej. Projekt tych zmian jest na stronach MF również.

2 Odpowiedzi do “Projekt zmian w ustawie o finansach publicznych”

 • Irena:

  Witam. Po tych wiadomościach trochę przybladłam. Teraz Skarbnik będzie pracował 24 na 24. Działaność bieżąca tj. planowanie, odpowiedzi na pisma, sprawozdania, opisówka, zestawienia dla kontroli / trzeci miesiąc na kontroli siedzi NIK, a w trakcie 2 miesiące RIO/ A teraz te zmiany. To kiedy na urlop? Bo przecież tego nikt nie będzie pilnował, od tego jest skarbnik. A jeszcze do tego pozostało mi do emerytury prawie 4 lata. Pozdrawiam

  • Ireno jeszcze nie uchwalone te zmiany. Szkoda zdrowia na stres.

   Rozwiązanie?
   Dobry system wspierający Twoją pracę.

   Co mam na myśli?

   Zestaw narzędzi informatycznych, które pozwolą Ci wyeliminować wszystkie czynności, które robisz wielokrotnie.

   Zespół osób, które skutecznie będą pomagać Tobie wykonując swoje obowiązki w taki sposób, byś miała mniej pracy.
   System wspierającej wzajemnej edukacji.

   System zarządzania własną energią.

   Czego Ci potrzeba?

   Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum