Ręczne przełączanie nazwy katalogu slowniki okazało się nieefektywnym rozwiązaniem. W niektórych jednostkach konieczne było w ciągu jednego dnia kilkakrotne przemieszanie się między latami budżetowymi. Potrzebne było inne rozwiązanie.

Dziękuję za inspirację. Informatyk z Powiatu  Janowskiego Pan Emil Kałamajka napisał pliki, które pozwalają z pulpitu uruchamiać Budżet z odpowiednimi dla potrzebnego roku słownikami. Pani skarbnik bardzo się to spodobało i opowiedziała mi o tym. Mówiła w tak entuzjastyczny sposób o tym udogodnieniu, że pomyślałam również o Tobie. Może też potrzebujesz takiej odrobiny szczęścia?

Przedyskutowałam ten temat z moim programistą i powstał programik, który pozwala na uruchamianie wybranej wersji Budżetu z wybranymi słownikami.

Kiedy już masz oba katalogi z prawidłową zawartością słowników na 2009 i 2010 rok, to poniższy programik pozwoli Ci z łatwością przełączać się między budżetem na 2009 i na 2010 rok w okresie przejściowym. Również z jego pomocą możesz łatwo uzyskać prawidłową zawartość dla tych katalogów.

Kliknij w poniższy link i zapisz plik na swoim komputerze:

  1. Pobierz plik BudzetRun.exe
  2. Zapisz w katalogu c:delfin
  3. Wyślij skrót na pulpit

Co robi BudzetRun?

budzet-run

Kiedy w pierwszym okienku  wybierzesz ścieżkę do wersji programu Budżet, którego używasz a w drugim  rok, którym masz oznaczone słowniki, to programik:

  1. zmieni nazwę katalogu slownikiRok na slowniki (pamiętaj, że musi być w nazwie l zamiast ł i nie może być spacji między słowem a liczbą określającą rok. Prawidłowe nazwy to: slowniki2009 i slowniki2010)
  2. uruchomi wybraną wersję programu Budżet
  3. będzie czekał na zakończenie Twojej pracy z programem
  4. zmieni nazwę katalogu slowniki na slownikiRok

Teraz zamknij RudzetRun i gotowe. Powodzenia.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum