Skarbnik jako główny księgowy budżetu często pracuje również na stanowisku głównego księgowego urzędu. Myślę, że mimo wszystko przedstawi się jako skarbnik w grupie skarbników. Niezależnie jednak od tego współpracuje z księgowymi z jednostek i zakładów budżetowych. W tej współpracy ważne jest zrozumienie i dobra komunikacja.

Sprawdźmy czy przedstawianie się w różnych grupach zda egzamin? Wiele pytań otrzymuję od księgowych i dlatego chcę umożliwić tobie wstawienie swojej wizytówki w grupie dla ciebie odpowiedniej.

Myślę, że świadomość z kim rozmawiamy wpływa na styl naszej komunikacji i wtedy łatwiej nam rozumieć się nawzajem. Na tę stronę zaglądają również inne osoby, które również zapraszam do udziału w dyskusji.

3 Odpowiedzi do “Poznajmy się bliżej, by łatwiej się nam współpracowało”

 • Podążając za słowami Arystotelesa “doskonałość nie jest jednorazowym aktem lecz nawykiem” wiem, że każdy, za każdym razem może stawać się lepszy w tym, co robi i kim jest.

  Sprawdziłam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko chcieć się uczyć i wdrażać tę wiedzę w życie. Trzeba chcieć!

  Wierzę głęboko, że rozwój zawodowy i osobisty każdego człowieka jest efektem wykorzystania jego talentów i umiejętności, obudzenia “apetytu na życie”. Jestem tutaj po to, by wspólnie z tobą być częścią społeczności, która podejmuje działania oparte na uczciwości, szacunku, otwartości, zdrowym rozsądku i odpowiedzialności.

  Chcę być Twoim przyjacielem nawet wtedy, gdy nie będzie nam nigdy dane spojrzeć sobie w oczy i uścisnąć dłoni.

  Basia

 • Irena:

  Witam. Mam na imię Irena. Minęło już 10 lat jak jestem Skarbnikiem w małej gminie. Jak zauważyłam to co rok coraz więcej pracy dochodzi, zmiana za zmianą a na dodatek lekceważący stosunek Burmistrza do pracowników doprowadza do zniechęcenia. W ciągu tych 10 lat jeszcze nie zdażyło mi się, żeby kontrole się nałożyły. Od października do 23 listopada byli na kontroli z RIO, od listopada do świąt Bożego Narodzenia NIK – a może nawet i dłużej, między czasie na parę dni UKS i Instytucja Pośrednicząca – kontrolowali inwestycje realizowane ze środków unijnych. W trakcie tych kontroli trzeba było opracować projekt na rok 2012. Także ostatni tydzień przed zdaniem projektu praca12 godzin na dobę. Juz nie mówiąc o dniach wolnych i niedzieli. Trochę przykro, że Burmistrz nie docenia tej pracy. Ale pocieszam sie, że niedługo święta i bedę miło i wesoło je spędzać. Wszystkim i Tobie Basiu życzę Wesołych i zdrowych świąt. Pozdrawiam Irena.

 • Witaj Ireno

  Miło mi, że zaglądasz tutaj. Wiem jak złożona i odpowiedzialna jest praca skarbnika. Wiem też, że nie każdy to rozumie.

  Może możemy wspólnie znaleźć sposób, by zmienić to? Może skarbnik ma możliwość kształtowania swojego wizerunku w taki sposób, by szersze grono otaczających go osób miało świadomość tego, czym się zajmuje i w jaki sposób?

  Założę osobny wątek, który wierzę, że rozwiniemy wspólnie w przyszłym roku.
  Tym bardziej, że planuję szeroką akcję edukacyjną związaną z budżetem zadaniowym.

  Serdecznie pozdrawiam Ciebie i życzę Ci również spokojnych, zdrowych i relaksujących świątecznych Dni.

  Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum