Skoro już masz za sobą czynności opisane poniżej we wpisie Dane do kolumny Rodzaj w BeSTii, to możesz przystąpić do kolejnego kroku.

Wykonaj teraz kolejno następujące czynności:

 1. Pobierz plik z programem BudzetDoBestii2010.exe
 2. Zapisz ten plik do katalogu c:delfinbudzet
 3. Wyślij dla niego skrót na pulpit
 4. Uruchom go w jednym oknie
 5. W drugim oknie uruchom BeSTię
 6. Zrób to, co pokazuję Ci na filmie.

ad.6

Jeśli masz na różnych komputerach Budżet i BeSTię, to potrzebujesz za pierwszym przygotowaniem pliku xml wygenerować plik z ustawieniami.  Aby mieć absolutna pewność, że te ustawienia będą poprawne, to warto je skopiować z BeSTii do  BudzetDoBestii2010. Dlatego zainstaluj ten program na obu komputerach. Najpierw na komputerze z BeSTią wykonaj czynności pokazywane na początku filmu do chwiki uzyskania pliku z ustawieniami w karalogu c:/delfin/budżet/ExportXML.cfg

Skopiuj ten plik na komputer z Budżetem i tutaj wygeneruj *.xml. Teraz utworzony plik xml przenieś na komputer z BeSTią i dokonaj importu w sposób pokazany na poniższym filmie.

Przenosimy tylko Plan dochodów, Plan Wydatków, Przychody, Rozchody i Plany finansowe zadań zleconych dla dochodów i wydatków.

Powodzenia!

4 Odpowiedzi do “Plik xml dla projektu2010 do BeSTii”

 • Katarzyna S.:

  Witam, właśnie zrobiłam transport projektu budżetu na 2010 rok z Budżetu do BeSTii.
  Niestety mi też BeSTi@ nie pozwoliła na wprowadzenie do programu dwóch projektów budżetu, w związku z czym zrobiłam kopię bazy danych i wykasowałam projekt wprowadzony ręcznie.

  Zarówno przy transferze pliku z Budżetu do Bestii programem BudzetDoBestii2010, jaki i przy wczytywaniu pliku w Bestii nie było żadnego problemu. Wczytało wszystkie załączniki do projektu budżetu tj. plan dochodów, plan wydatków, plan przychodów, plan rozchodów, plan dochodów zadań rządowych i plan wydatków zadań rządowych. Podział rodzaju zadań również został prawidłowo przeniesiony.

  Obsługa programu BudzetDoBestii2010 szybka i łatwa.
  Pozdrawiam Katarzyna S.

 • Marek:

  Mam pytanie jak z bestii znajdującej się w Gminie przekopiować dane do jednostek od których dostajemy sprawozdania nadmienię że przy exporcie pliki XML nie chcą się wczytywać pokazują się błędy że plik nie jest zgodny ze schematem XSD

  • Barbara Szumocka:

   Witaj Marku

   Proszę opisz dokładnie jaka jest sytuacja?

   By było Ci łatwiej zadam kilka pytań, a odpowiedzi na nie opiszą właśnie sytuacje w taki sposób, żeby można było Ci pomóc.

   1. Czy wersje BeSTii i BeSTii SJO są jednakowe? -Kiedy są inne, to niektóre xml mogą się nie wczytywać
   2. Czy dane inicjujące połączenie dużej i małej Bestii wysłane były z wersji jednakowych? Pytam o pliki jednostka.xml, Listaregułkontrolnych.xml, PaczkaSlownikowKlasyfikacjiBudzetowej.xml ,2010.xml
   3. O jakie dane konkretnie chodzi? Opisz co robisz.

   Eksport to jest generowanie i zapisywanie pliku, który zwiera dane jednej aplikacji w takiej formie, by inna aplikacja mogła je przeczytać. Takie czytanie nazywa się importem. Piszesz “przy exporcie pliki XML nie chcą się wczytywać pokazują się błędy że plik nie jest zgodny ze schematem XSD”. Czy to znaczy, że mówisz o imporcie?

   A już do pełni informacji przydałby się ów plik xml, bo wtedy byłoby jasne wszystko.

   Spróbujmy dojść do przyczyny Twoich problemów jeszcze bez oglądania owego xmla.

   Czekam na dalsze informacje.

   Pozdrawiam
   Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum