Wczoraj pisałam o aktualizacji systemów operacyjnych na moich komputerach. Dzisiaj przekazuję ci ważną informację, która może dotyczyć ciebie. Jeśli masz komputer ze starszą wersją systemu operacyjnego tj. Windows 98, Windows Milenium lub 2000 i korzystasz na nim z BeSTii lub SJO BeSTii, to masz czas tylko do 5 października na przeinstalowanie systemu na nowszy.

Wykonanie kwartalnego sprawozdania będzie możliwe wyłącznie na komputerach z systemem Windows XP, Windows 7 – 32 i 64 bity (chyba Windows Vista jeszcze się w tych systemach mieści) i z zainstalową biblioteką .NET Framework 3.5

Na stronie MF pojawiła się informacja w tej sprawie.

Dla twojej wygody cytuję tę informację:

Ministerstwo Finansów informuje, iż zmiany technologiczne, które postępowały sukcesywnie od 2005 r. tj. od momentu powstania systemu BeSTi@, spowodowały konieczność dostosowania go do pracy w środowisku MS Windows Vista/7 (w tym w systemach 64 bitowych). Wynika to m.in. z faktu, że część ze zgłaszanych przez użytkowników korzystających z tych systemów problemów jest obecnie niemożliwa do usunięcia właśnie z przyczyn technologicznych.

Jednocześnie systemy z rodziny Windows 98, Milenium i 2000 nie są już wspierane przez Microsoft, co wiąże się z brakiem dostępności poprawek i aktualizacji związanych nawet z krytycznymi błędami w zakresie stabilności czy bezpieczeństwa tych systemów a tym samym niesie określone ryzyka dla ich użytkowników. Warto też podkreślić, że liczba instalacji tych systemów stale spada.

W związku z powyższym Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o wykonaniu aktualizacji technologicznej systemów BeSTi@ i SJO BeSTi@. Aktualizacja ta powinna być dostępna jeszcze w 2011 roku i będzie pracować w systemach operacyjnych MS Windows XP lub nowszych.

W związku z powyższym Ministerstwo Finansów zwraca się z prośbą do wszystkich użytkowników systemów BeSTi@ oraz SJO BeSTi@ o przygotowanie do 5 października br. (tj. do czasu otwarcia III kwartału 2011) odpowiedniego środowiska informatycznego tj. stacji roboczych z zainstalowanym:

  1. systemem operacyjnym MS Windows XP lub nowszym
  2. biblioteką .NET Framework 3.5

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z tą planowaną zmianą znajdą Państwo wkrótce na portalu serwisowym związanym z utrzymaniem tych systemów.

To nie jest zbyt wiele czasu na wykonanie tej operacji. Tym bardziej, że sprzęt może być na tyle stary, że nie warto inwestować w zmianę systemu i trzeba rozważyć zakup nowego komputera z systemem operacyjnym. Będzie zdecydowanie taniej i bardziej ekonomicznie.

Będę cię informować o przebiegu takiej operacji. Poniżej możesz wpisać pytania, które masz w tej sprawie.

Myślę, że częściej może to dotyczyć SJO BeSTii i możesz być z tym sama bez pomocy informatyka. Jeśli będzie trzeba, to przygotuję prezentację-instrukcję jak to zrobić.

Jeśli nie wiesz jaki masz system operacyjny, to

  1. kliknij na ikonę na pulpicie Mój komputer prawym przyciskiem myszy. Pojawi się okienko z listą do wyboru. Wybierz właściwości. Wtedy wyświetli ci się informacja na ten temat albo
  2. kliknij na menu START w lewym dolnym rogu ekranu, wybierz komputer i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Pojawi się okienko z listą do wyboru. Wybierz właściwości. Wtedy wyświetli ci się informacja na ten temat.

Czekam na pytania.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum