Od pewnego czasu uczestniczę w wirtualnych spotkaniach na różnych kursach. Do tej pory byłam tylko uczestnikiem. Używamy nazwy angielskiej webcast do określenia takiego spotkania on-line.

Kupiłam dostęp do specjalnego serwisu internetowego i stworzyłam swoją salę konferencyjną, do której możesz przyjść i zapytać mnie o to, z czym teraz masz problem. Możesz pokazać wszystkim obecnym swój ekran monitora i nawet oddać mi do dyspozycji swoją myszkę i klawiaturę. Na dodatek całe spotkanie można nagrywać  jako film.

To będzie prawie tak samo, jak w rzeczywistym pokoju – pracowni komputerowej. Będziemy patrzeć wszyscy na jeden wybrany ekran i będziemy mogli ze sobą wszyscy rozmawiać.  Nie będziemy się tylko widzieć a kawę czy herbatę na to spotkanie musimy sobie podać przed spotkaniem sami. A do nagrywania nie będzie potrzebna ekipa filmowa.

Na razie ten pokój pomieści tylko 15. gości jednocześnie. Myślę, że na początek to nam wystarczy. Kiedy w pomieszczeniu zostaną zajęte wszystkie miejsca, to wirtualne drzwi do niego dla kolejnych osób zostaną zamknięte. Może się zdarzyć tak, że w którymś momencie ktoś opuści spotkanie w trakcie jego trwania, bo już dostanie rozwiązanie swojego problemu. Wtedy zostawi otwarte drzwi dla kolejnej osoby.

Takie konsultacje będą nagrywane i po zredagowaniu będą pokazywane w postaci wideo do oglądania na tym blogu lub w przyszłości na specjalnej stronie. Jeśli zadasz pytanie podczas takiego spotkania, to odpowiedź na nie będziesz mieć dostępną zawsze w postaci filmu.

Czego potrzebujesz, by wziąć udział w takim spotkaniu?

Podstawą jest komputer z kartą dźwiękową i połączenie do Internetu. Dodatkowo potrzebne są słuchawki z mikrofonem. Może się też przydać karteczka na drzwi ” Jestem zajęta – proszę nie przeszkadzać do godziny….”

Pokój jest w Kanadzie więc na razie nie proponuję połączenia telefonicznego mimo, że są takie możliwości techniczne. Będziemy się łączyć przez przeglądarkę internetową (tę polecam) za pomocą specjalnego oprogramowania, które zainstalujesz i będziesz używać za darmo.

Pierwsze spotkanie proponuję Ci w środę 25-go listopada. Myślę o spotkaniu o godzinie 12:00. Z tym, że pokój otworzę już o 11:30, żeby nauczyć Cię wchodzenia do niego i korzystania z niego. Zakończenie spotkania planuję na godzinę 13:30.

W poniedziałek 23.11.09 opublikuję również krótkie filmowe instrukcje i zapisy dla zainteresowanych. Udział w tych spotkaniach bierzesz bez żadnych opłat.

W miarę pojawiania się od Ciebie pytań do ekspertów będę ich zapraszała na te spotkania. Wówczas pojawi się również możliwość bezpośredniej dyskusji z ekspertem na takim spotkaniu.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum