Rozmawiamy na temat terminów sprawozdań budżetowych w kontekście ich dotrzymywania ze względu na dyscyplinę finansów publicznych.

Zadajemy pytanie:

Jak ma prawidłowo sporządzić kwartalne jednostkowe sprawozdania urząd (gminy, miasta, starostwo) w terminie 10 dni od zakończenia kwartału?

Na sporządzenie Rb – 27 z wykonania dochodów gmin i udziałów jednostek samorządu terytorialnego w dochodach budżetu państwa urzędy skarbowe mają termin 15 dni po zakończeniu kwartału.

To oznacza, że urząd po złożeniu sprawozdań do 10-go ( musi również ze względu na terminy dla Rb-50) i otrzymaniu takich  sprawozdań z urzędów skarbowych musi zrobić stosowną korektę jeszcze przed złożeniem sprawozdań zbiorczych do RIO.

Dlaczego ustanowione prawo w taki nierówny sposób traktuje jednostki? Czy to celowy zamysł czy tylko niedopatrzenie? Czy rzeczywiście tak musi być?

Jak to wygląda w praktyce?

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • korekty składania sprawozdań budżetowych

Jedna odpowiedź do “Obowiązkowa korekta sprawozdań budżetowych urzędu”

  • Jestem skarbnikiem gminy zarówno ja jak i inni skarbnicy już nie mamy siły sprawozdanie goni drugie sprawozdanie. Tak dłużej nie da się pracować a gdzie pozostałe sprawy? Mamy zamiar wystąpić do Ministerstwa Finansów w tej sprawie. Tej pracy nie da się przerobić brakuje dnia i nocy czy tak ma to wyglądać?

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum