Ministerstwo finansów podpisało 1 kwietnia umowę na 36 miesięcy z konsorcjum firm Sygnity SA i Sputnik Software Sp. z o.o. na utrzymanie dwóch informatycznych systemów eksploatowanych w MF, RIO i jst wraz z ich jednostkami organizacyjnymi: BeSTi@ oraz SJO BeSTi@. To kolejny kontrakt z tymi firmami. Szczegółowe informacje o zakresie świadczonych usług w ramach tej umowy znajdziesz na stronie MF.

Paczką aktualizacyjną 26 kwietnia przesłano raport do modułu Uchwały z wydatków. By uprzedzić pytanie: czy to jest obowiązkowy wzór? od razu powiem ci, że Bestia nadal nie jest systemem obowiązującym i na dodatek stanowisko w tej sprawie w różnych izbach jest inne. Z ciekawości możesz zajrzeć na aktualności ze strony RIO w Opolu i zobaczyć jak zaprojektowano tę nową propozycję.

Możesz pobrać arkusz używając tego  linku do wzoru. W informacji czytam, że szczegóły uzgodniono z MF. Niestety nie wymienia się z kim dokładnie. Teoretycznie ten wzór przeznaczony jest do prezentacji danych z budżetów na 2011 r. Moim zdaniem ciebie obowiązuje szczegółowość, z jaką podjęłaś uchwałę budżetową. Ona ma prawidłową strukturę skoro uchwała otrzymała pozytywna opinię z RO. Zmiany powinnaś dokonywać  w sposób przewidziany uchwałą proceduralną.

Jestem przekonana, że wywoła ten dokument dwie reakcje:

  1. zaczniesz się denerwować i może zadzwonisz do swojej RIO z prośbą o interpretację oraz zabierzesz głos w komentarzu lub na forum RIO
  2. machniesz ręką i będziesz robić swoje  (i o tym też proszę napisz poniżej)

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum