zima17 Dostałam pytanie od Rafała:

Mam problem z logowaniem do programu SJO Bestia (połączenie z bazą OK)

Po zainstalowaniu i podłączeniu do bazy znika okno z loginem i hasłem (dolna część gdzie jest miejsce do wpisania loginu i hasła).

Podobny przypadek miałem na systemie XP SP3 Pro a teraz na Windows 7 Pro 32bit.  ”

Z informacji na stronie BudżetJST wynika, że jest to efektem ustawień wielkości czcionki.

By pojawiły się okienka do logowania trzeba kliknąć na pulpicie prawym przyciskiem myszki i Personalizuj. W okienkach, które się pojawią kolejno trzeba wybierać jak na obrazkach:

ustawienie-DPI-1Dostosuj rozmiar czcionki (DPI)

ustawienie-DPI-2

O ostatniej aktualizacji w taki sposób informuje  RIO Poznań:

Regionalna Izba Obrachunkowa przypomina, że wzorem lat ubiegłych na stronie http://www.rio.gov.pl zamieszczane są wszystkie aktualizacje systemu zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego “BeSTi@”. W związku z tym należy monitorować na bieżąco komunikaty o kolejnych aktualizacjach, o których tut. Izba już nie będzie informować odrębnym pismem.Jednocześnie informuję, że w dniu 4 stycznia br. została udostępniona poprawka systemu BeSTi@ przeznaczona dla JST, RIO i MF umożliwiająca obsługę dokumentów planistycznych dotyczących roku 2010 i wcześniejszych, które zawierały załączniki wycofane w 2011 r. z obsługi z uwagi na zmiany przepisów, w szczególności:

 1. wieloletnie programy inwestycyjne
 2. wydatki finansowane ze środków UE
 3. plany finansowe gospodarstw pomocniczych
 4. plany finansowe rachunku dochodów własnych
 5. plany finansowe funduszy celowych.

Poprzednie wersje systemu, generowały błąd przy próbie wejścia z listy dokumentów planistycznych do dokumentu zawierającego w/w załączniki.
Jest to szczególnie istotna poprawka dla JST które korzystały z w/w załączników i nie wprowadziły na czas do systemu zmian w powyższym zakresie.
Aktualizacja do wersji 3.01.028c jest dostępna wyłącznie poprzez aktualizację plikową – do pobrania ze stron: http://www.rio.gov.pl albo http://http://www.budzetjst.pl
Ponieważ jest to aktualizacja plikowa – to trzeba dokonać aktualizacji każdego komputera z którego ma być wykonywana obsługa dokumentów planistycznych z 2010 r. w module “Uchwały”.
System poprawnie zaktualizowany nową poprawką będzie wyświetlał na oknie logowania oraz w belce okna numer wersji wraz z literką C – co powinno ułatwić diagnozowanie ewentualnych problemów z modułem planistycznych (zwłaszcza że w JST mogą jeszcze funkcjonować wersje 023 i 025 – które nie są odporne na opisany problem wyświetlania danych z uchwał z 2010 r.).

2 Odpowiedzi do “Najnowsza wersja BeSTii 3.01.028c”

 • AGNIESZKA:

  Proszę o udzielenie mi pomocy:nie mogę zalogować sie do “Bestii”.Pojawia się komunikat,że brak połączenia z serwerem.

  • Barbara Szumocka:

   Agnieszko

   Co było robione między ostatnim połączeniem z serwerem a chwilą, kiedy przestało się łączyć?
   Podaj mi proszę telefon na e-mail.

   Pozdrawiam
   Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum