Słyszałam z kilku źródeł, że bardzo trudno się wypełnia formularz WPF w BeSTii. Nie widać wszystkiego i łatwo się pomylić. Pewnie ucieszy cię wiadomość ze strony RIO o udostępnieniu wydruku, który ma ci ułatwić pracę i pozwala stworzyć materiał, który możesz przedstawić radzie.

Raport pozwala przenieść dane do Excela. Jest zgodny z najnowszym rozporządzeniem MF i będzie rozbudowywany w szczególności o dodatkowy mechanizm umożliwiający symulacje sytuacji finansowej.

Warunkiem korzystania z tego zestawienia jest posiadanie Excela na stacji z której uruchamiasz ten raport w BeSTii.  może okazać się, że będzie konieczne odpowiednie ustawienie poziomu zabezpieczeń Excela („włącz wszystkie makra” oraz „ufaj dostępowi do modelu obiektowego VBA”) – ale to pewnie bedziesz potrzebować skonsultować z informatykiem.

Jak wgrać raport do BeSTii?

Możesz pobrać go ze strony RIO (wpf2xls_2013_jst_wg_rozp_ver20130220a) i może wystarczy ci tam podana instrukcja, którą przytaczam tutaj wzbogaconą o zrzuty z ekranu, które pomogą ci przejść przez ten proces.

krok 1. Zapisujesz załącznik do tego komunikatu na pulpicie i rozpakowujesz go tez na pulpit (możesz do innego katalogu ale musisz pamiętać gdzie zapisujesz)

krok 2. Logujesz się do BeStii – module Administracja sprawdź czy masz uprawnienia dotyczące raportów (jeśli nie widzisz w lewym dolnym rogu paska Raporty, to nie masz tych uprawnień więc poproś admina, by ci je nadał dodając następujące role:

 • użytkownik raportów
 • Admin raportów
 • Wszystkie raporty

Uwaga: Po zmianie uprawnień konieczne jest ponowne zalogowanie się do systemu

krok 3. Wchodzisz do modułu Raporty

 • Klikasz prawym przyciskiem myszki na gałęzi „Raporty” i ze skróconego menu wybierasz „Wczytaj raport z pliku jako nowy”

  • W okienku wyboru wskazujesz znajdujący się na pulpicie plik wpf2xls_2013_jst_wg_rozp_ver20130220a.rml a następnie klikasz „Otwórz”

  Raport powinien wczytać się poprawnie i być gotowym do użycia

  krok 4. Korzystasz z niego klikając dwukrotnie na jego nazwę w systemie (powinna znajdować się na samym dole) tzn. „Analiza WPF (układ z Dz.U.2013.86) -…

  Uwaga: Dostępny jest filtr który umożliwia wybranie KONKRETNEGO dokumentu WPF: projektu, autopoprawki, uchwały pierwotnej lub zmieniany WPF która zostanie przepisana do Excela.

  W filtrze będą dostępne WYŁĄCZNIE dokumenty WPF sporządzone w oparciu o wzór z rozporządzenia. Jeśli ich jeszcze nie sporządziłaś, to na ekranie to będzie wyglądać tak:

  Podziel się swoimi uwagami na temat tego raportu. Postaram się nimi zainteresować twórców, by uwzględnili je, kiedy będą ten wydruk modyfikować.

  Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • autopoprawka WPF
  • sprawozdanie WPF

  Wpisz komentarz

  Prezent dla Skarbnika
  prezent dla skarbnika
  Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
  Imię: *
  Email: *
  Twój adres e-mail
  jest na 100% bezpieczny!
  Archiwum