Na stronie głównej RIO pojawił się komunikat z informacją o wzorach wydruków w BeSTii. Komunikat ten zawiera również ważną informację dotyczącą modułu uchwałowego. Pozwolę sobie ją zacytować:

Jednocześnie przypominamy, iż system BeSTi@ w zakresie modułu “Uchwały” jest systemem POMOCNICZYM i nie obligatoryjnym


Ponieważ z systemu Budżet przygotowuję automatyczne przekazywanie danych do systemu BeSTi@, to wierzę, że skorzystasz z możliwości pomocy pracownikom Wydziału Analiz swojego RIO w przekazaniu informacji do Ministerstwa Finansów. Kiedy Ty kończysz swoją prace nad projektem oni muszą Twoje dane wprowadzić do systemu BeSTi@ i podać je dalej.  Ty zrobisz to w kilka minut a zaoszczędzisz innym wielu godzin pracy. To jest również dla Ciebie korzyść, bo wówczas pracownicy RIO będą mieli więcej czasu na odpowiadanie na Twoje i moje pytania.

Przykładowe wydruki z systemu Bestia do pobrania:

Wzory_w_BeSTii_układ_od_2010

Dalej RIO Krajowe wyjaśnia:

W związku kilkoma wątpliwościami interpretacyjnymi np.:
- czy w dotacjach pokazujemy także te finansowane środków zagranicznych czy tylko te dotyczące budżetu polskiego a co ze współfinansowaniem?
- czy w wynagrodzeniach pokazujemy także te także te finansowane środków zagranicznych czy nie ?

zakres informacji w poszczególnych kolumnach tabel należy skonsultować we właściwej terytorialnie izbie obrachunkowej i ewentualnie dostosować poza systemem dane w tabelach do zaleceń izby.

Powyższe pytania i inne, na które chcesz znać odpowiedź zadam w RIO Lublin i opublikuję odpowiedź. Napisz swoje pytanie poniżej. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź z innego RIO lub znasz już odpowiedzi, to proszę napisz również poniżej w komentarzu. Dziękuję.Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum