Znów składamy kwartalne sprawozdania. Jednocześnie już zbierasz materiały do projektu budżetu i WPF.

Z ankiety, którą prosiłam byś wypełniła mam informacje, że około 20-25 % skarbników przepisuje ręcznie sprawozdania jednostkowe, by zrobić z nich zbiorcze. Tak nie możesz pracować w przyszłym roku. Nie dasz rady przepisywać ich kazdego miesiąca.

Chcę ci pomóc uporządkować temat sporządzania łącznych miesięcznych sprawozdań Rb-27S i Rb-28S. Przygotuję dla ciebie ankietę, którą przeprowadzisz w swoich jednostkach podległych i dowiesz się jaką masz sytuację. Jeśli masz pytania w tej sprawie napisz je proszę poniżej. Dla zainteresowanych zrobię spotkanie on-line, na którym powiem ci, jakie masz możliwości działania na podstawie interpretacji wyników ankiety i odpowiem na twoje pytania.Terminy:

8 październik

 1. jednostki budżetowe wykonujące zadania zlecone składają Rb-27ZZ   do zarządów j.st. (wójtów, burmistrzów, prezydentów i zarządów powiatów oraz województw)

10 październik

 1. jednostki budżetowe składają do zarządów j.st.: Rb-27S, Rb-28S, Rb-Z, Rb-N oraz Rb-50W i  Rb-ZN. Ostatnie dwa dotyczą tych jednostek, które wykonują zadania zlecone
 2. samorządowe zakłady budżetowe Rb-Z, Rb-N składają do zarządów j.st.

12 październik

 1. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-27ZZ do dysponentów przekazujących dotacje i do wiadomości do RIO

15 październik

 1. Samorządowe instytucje kultury i ZOZ-y składają jednostkowe Rb-N i Rb- Z do zarządów j.s.t.
 2. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-50 do dysponentów przekazujących dotacje i do wiadomości do RIO

22 październik

 1. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-27S, Rb-28S, Rb-Z, Rb-N, Rb-ZN do RIO
 2. zarządy j.s.t. składają zbiorcze  Rb-ZN do dysponentów dotacji
 3. zarządy j.s.t. składają jednostkowe organu Rb-NDS do RIO

28 październik

 1. zarządy j.s.t. składają zbiorcze  Rb-N i Rb-Z jednostek z osobowością prawną do RIO

P.S. Przy sporządzaniu Rb-Z pamiętaj o zmianie rozporządzeniu w sprawie klasyfikacji tytułów dłużnych z dnia 23.12.2010, które już nie obowiązuje (Dz. U. Nr 252 poz. 1692 z dnia 29 grudnia 2010 r.) Zmieniono go rozporządzeniem z dnia 28 grudnia 2011 r., które obowiązuje od 1 stycznia 2012 (Dz.U.2011.298.1767). Na pasku bocznym masz linki do rozporządzeń z 2010 roku. Jeszcze zapowiadanych aktualizacji nie ma.

2 Odpowiedzi do “Kalendarz na październik”

 • GrażynaM:

  Witam!
  Mam pytanie odnośnie układu podmiotowego w sprawozdaniu Rb-Z, a mianowicie chodzi o pożyczkę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej- zgodnie ze statutem jest to fundacja, posiada osobowość prawną, jest organizacją pozarządowa mającą siedzibę w Warszawie (link do statutu-http://www.efrwp.pl/element/fundacja-status); zastanawiam się więc czy pożyczkę udzieloną przez fundację mam wstawić w kol.14 Instytucje niekomercyjne działające na rzecz gospodarstw domowych czy może w kol. 11 Pozostałe krajowe instytucje finansowe?

  • GrażynaM:

   Szkoda, że nikt nie podjął tematu, sprawa dotyczy wielu jednostek. Sprawozdania już zrobione, może w następnym kwartale wzbudzi to większe zainteresowanie.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum