W kwietniu mamy kilka ważnych terminów do dotrzymania, które podlegają dyscyplinie finansów publicznych. Później będzie można odpocząć i odbudować zasoby energii.
Do 31 marca jednostki budżetowe, zakłady i gospodarstwa pomocnicze składają ci jednostkowe sprawozdania finansowe. Przypomnij księgowym.
Mam jeszcze dla ciebie drobną niespodziankę. Będziemy “się przeprowadzać do nowego domu”. W internecie to oznacza, że zmienimy wygląd strony i układ treści. Przeprowadzka będzie za tydzień. Proszę napisz na tej stronie Moje uwagi o stronie, co ci się podoba i koniecznie mam to zachować. Czekam również na uwagi co zmienić i z czego zrezygnować.

8 kwiecień

 1. jednostki budżetowe wykonujące zadania zlecone składają Rb-27ZZ do zarządów j.st. (wójtów, burmistrzów, prezydentów i zarządów powiatów oraz województw)

10 kwiecień

 1. jednostki budżetowe składają: Rb-27S, Rb-28S, Rb-Z, Rb-N i dodatkowo jednostki wykonujące zadania zlecone Rb-50 i Rb-ZN do zarządów j.st.
 2. zakłady, gospodarstwa i fundusze celowe składają Rb-Z, Rb-N do zarządów j.st.
 3. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-27ZZ do dysponentów przekazujących dotacje i do wiadomości do RIO

14 kwiecień

 1. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-50 do dysponentów przekazujących dotacje i do wiadomości do RIO

22 kwiecień

 1. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-27S, Rb-28S, Rb-Z, Rb-N, Rb-ZN do RIO
 2. zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-ZN do dysponentów dotacji
 3. zarządy j.s.t. składają jednostkowe organu Rb-NDS do RIO

3o kwiecień

 1. zarządy j.s.t. składają łączne bilanse, rachunki zysków i strat, zestawienia zmian w funduszach jednostek budżetowych, zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych za rok 2010
 2. zarządy j.s.t. składają jednostkowy bilans z wykonania budżetu za 2010 rok

6 Odpowiedzi do “Kalendarz na marzec i kwiecień 2011”

 • Irena:

  Witam. Terminarz sprawozdań podoba mi się, ale wkradł się mały błąd, otóż bilanse sporządzamy do 30 kwietnia za rok 2010. Trochę mnie zastanowiła data 10 kwietnia – sprawozdania zbiercze RB-27ZZ do 10 kwietnia, a mi się wydawało , że do 12 kwietnia. Sprawdziałam. Dzięki za przypomnienie. Pozdrawiam Irena.

 • Witaj Ireno

  Co masz na myśli pisząc: “otóż bilanse sporządzamy do 30 kwietnia za rok 2010.”?

  Podaję w artykule termin 31 marca dla sprawozdań finansowych od jednostek budżetowych, zakładów i gospodarstw. Tutaj obowiązuje dyscyplina. Do BeSTii niekoniecznie trzeba przesyłać.

  Łączne sprawozdania finansowe jb, zb i gp oraz z wykonania budżetu do 30 kwietnia – te do BeSTii obowiązkowo.

  Dużo wiosny w Tobie życzę Ci tej wiosny!

  Pozdrawiam
  Basia

 • Magda:

  Wydaje mi się, ze tu jest nieścisłość “zarządy j.s.t. składają zbiorcze Rb-27S, Rb-28S, Rb-Z, Rb-N, Rb-ZN do RIO”, otóż w RIO nie chcą sprawozdań zbiorczych Rb-ZN. Nie wiem czy we wszystkich, ale w Krakowie mi oddali…

 • Magda:

  “za rok 2009″ – powinno być “za rok 2010″

 • Dziękuję Magdo za czujność! Już poprawiłam.

  Myślę, że izby przyjmują, to co przechodzi przez BeSTię. Ona czasem jest większym wyznacznikiem, co obowiązuje niż rozporządzenia.

  Zastanawiam się jak będzie z przesyłaniem kwartalnych sprawozdań, bo umowa serwisowa ze Sputnikiem, jak na razie, tylko do 13 kwietnia. Nie widziałam nigdzie informacji o rozstrzygnięciu przetargu na opiekę i serwis BeSTii.

  Pozdrawiam serdecznie
  Basia

 • Sprawozdania finansowe nie są objęte ustawą o odpowiedzialności za naruszenie dyscypilny finansów publicznych. Art.18 mówi tylko o gromadzeniu i rozdysponowaniu środków publicznych.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum