Obserwuję bociany, które mam za oknem. W ubiegłym roku nie miały potomstwa. W tym roku mają dwa już spore bocianięta. Bociek pracuje znosząc jedzenie do gniazda, a i tak wiele nocy spędza na “wygnaniu” na okolicznych dachach domów. Według bocianowej za słabo się stara, bo dzieci głodne. Surowe zasady.

Takie młode podobno zjada dziennie kilogram żab! A już zaczynają swoje pierwsze próby latania i bedą się uczyć samodzielnego polowania na żaby i jaszczurki. Tata zmieni profesję z łowcy na nauczyciela. Jeden z maluchów to się wybrał na spacer piechotą po osiedlu (na zdjęciu). Zastanawiałam się czy poradzi sobie z powrotem do gniazda – poradził.

To tyle na temat bocianów. Liczę, że również znajdziesz czas i chęć, by na chwilę oderwać się od pracy i skupić swoją uwagę na zupełnie odmiennych sprawach niż ona. Życzę ci przy tym relaksu, wiele radości i przyjemności.

To już ostatni moment na dłuższy odpoczynek. Od połowy września już znowu zaczniemy intensywniej pracować. Bociany odlecą a ja skoncentruję się na pomaganiu tobie. Może nim pójdziesz na urlop, to napiszesz mi niżej co spędza ci sen z powiek i nie pozwala odpoczywać na urlopie.

Uzyskasz dwie korzyści:

 1. przekazując mi swoje problemy uwalniasz sie od nich mentalnie
 2. w czasie, kiedy ty będziesz odpoczywać ja poszukam rozwiązania

Pamiętaj jednak, że nie jestem Polska Mennica i największego twojego problemu nie rozwiążę. Możemy się zastanawiać i dyskutować jak skuteczniej gospodarowac tym, co masz.

2 Odpowiedzi do “Jeszcze tylko opisówka i można chwilę odpocząć przed jesiennym maratonem”

 • Małgorzata:

  Mam pytanie: planuję wprowadzić elektroniczną obsługę rachunków. Jak dostosować do niej politykę rachunkowości ? Chodzi oczywiście o jst.
  A urlopik i to krótki bo najwyżej tygodniowy dopiero we wrześniu. No i koniecznie morze nad którym bardzo odpoczywam wcale nie musi być słoneczna pogoda.
  Pozdrawiam i podziwiam za wiedzę.

  • idelfin:

   Witaj Małgosiu

   Myślę, że w obecnej dobie przy wysokim standardzie zabezpieczeń stosowanych przez banki, kluczowym zagadnieniem jest sprawa bezpieczeństwa dostępu do serwisu bankowego osób upoważnionych. Drugą nie mniej ważną sprawą wydaje się zabezpieczenie działania połączenia w przypadku braku prądu. Potrzebny jest czas na prawidłowe wylogowanie się z serwisu.

   Masz do obsługi różne rachunki nawet w jednym banku. Mogą je obsługiwać inne osoby. Umowy z bankiem powinny być tak skonstruowane, by dane do logowania były związane z odpowiednim rachunkiem lub grupą rachunków obsługiwanych przez daną osobę. Z reguły w specyfikacji zamówienia publicznego są wymienione warunki, jakie powinno spełniać oprogramowanie do elektronicznej obsługi i jego wdrożenie.

   Osobiście uważam, że bardzo istotne jest podanie scenariuszy zachowania osoby obsługującej takie oprogramowanie na wypadek pojawienia się nietypowych sytuacji. W tej sprawie nigdy nie jest za wiele ostrożności i przypominania.

   Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania, to proszę napisz a ja przeprowadzę mini wywiady w kilku bankach w tej sprawie. Z osobistego doświadczenia wiem jak działa tylko kilka serwisów bankowych.

   Urlopik zdecydowanie krótki planujesz. Chociaż ostatnio oglądałam program w telewizji, gdzie wyjaśniano zjawisko obniżonej produktywności po urlopowej. Prawie 70% osób po powrocie z urlopu wchodzi w rytm pracy w ciągu jednego do 3 tygodni. Po tygodniowym odpoczynku nie grozi Ci takie “rozleniwienie”.

   Dziękuję za słowa uznania i proszę o sympatyczną fotkę z urlopu. Dziękuję

   Pozdrawiam
   Basia

   P.S. Obszerny artykuł o zamawianiu usług finansowych przeczytaj tutaj:
   jak-dobrze-zamowic-uslugi-finansowe?

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum