element sprawozdania finansowego -rachunek zysków i stratJuż wiesz jakie wprowadzono zmiany w formularzu tej części sprawozdania finansowego. Ogromne znaczenie ma przy sporządzaniu tego elementu twoja polityka rachunkowości. Jeśli masz ją opracowaną z dokładnie dopasowaną analityką do pozycji w formularzu, to z pewnością wypełnisz go z łatwością.

Kiedy czytam różne opracowania, to widzę, jak wiele stanowisk jest w tej sprawie. Wygląda, że potrzebujesz ustalić sobie własne, opisać je w polityce i  jego się trzymać lub w miarę potrzeb aktualizować.

Rozmawiałam ze skarbnikami z kilku jednostek i osobami w RIO Lublin, kiedy przygotowywałam instrukcję umieszczoną poniżej. Pewnie nie ma  ”jedynej słusznej” opcji. Dlatego traktuj moje opracowanie jako przykład podejścia do zagadnienia.

Doświadczenia, jakie zebrałam w trakcie przygotowywania tego wpisu, podpowiadają, by trochę więcej podyskutować na łamach tej strony na temat polityki rachunkowości i jej aktualizowania w miarę zmieniających się przepisów.

Odpowiedzi na kluczowe pytania gdzie wpisać, w przypadku tego formularza, kwoty z pozycji, które zostały z niego usunięte:

  1. D.III Pokrycie amortyzacji – wpisujesz do D.III Inne przychody operacyjne
  2. E.I Koszty inwestycji finansowanych ze środków własnych zakładów budżetowych i dochodów własnych jednostek budżetowych – wpisujesz do E.I Pozostałe koszty operacyjne

[fump]

Operacja przepisywania końca na początek dla tego formularza przepisze Ci do nowego formularza wszystkie pozycje z wyjątkiem pozycji D.III Pokrycie amortyzacji oraz E.I Koszty inwestycji finansowanych ze środków własnych zakładów budżetowych i dochodów własnych jednostek budżetowych. Proszę dodaj je ręcznie do pozycji wskazanych powyżej (w miarę wystąpienia ich w roku 2010)

Poniżej masz pliki do pobrania z propozycją zakresu informacji, które powinny się znaleźć w odpowiednich pozycjach.

  1. rachunek zysków i strat 2011 dla jednostki budżetowej – powiazania-F-Rzs-dla-jb
  2. rachunek zysków i strat 2011 dla zakładu budżetowego – powiazania-F-Rzs-dla-szb

Napisz poniżej czy taka forma prezentacji jest odpowiednia dla Ciebie.

Administratorzy systemu są poinformowani o możliwości zorganizowania spotkań on-line. Dowiedz się kiedy takie spotkanie jest planowane dla Twojego jst.

[/fump]

Napisz poniżej swoje opinie, uwagi, pytania, propozycje. Dziękuję.

Jedna odpowiedź do “Jak wypełnić rachunek zysków i strat za rok 2011?”

  • Irena:

    Witam. W polityce mam trochę inaczej, chyba będę musiała ją zmienić, nie jest ona u mnie zbyt czytelna, ale dopiero jak skończę papierologię – na 31 marca. Pozdrawiam

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum