Jeden obraz więcej niż tysiąc słów – powiadają. Postanowiłam również pokazać, to o czym piszę. W kilku krótkich filmach zobaczysz, jak zmodyfikować słowniki i strukturę, by wydruki z Twojego projektu zawierały wszystkie potrzebne Tobie, Twoim radnym informacje i jednocześnie spełniały wymagania nowej ustawy o finansach publicznych.

Te zmiany, które teraz pokazuję możesz wprowadzać w dowolnym momencie do systemu. One nie będa miały wpływu na poszczególne kalkulacje, które masz wprowadzone i nie naruszą ogólnej sumy budżetu zaplanowanej na 2010 rok.

Również nie wprowadzą żadnych zmian w roku 2009, jeśli przeprowadzisz całą operację zgodnie z moimi wskazówkami.

Proszę Cię również o maksymalne wyczyszczenie struktury z pozycji, których nie potrzebujesz w strukturze. Możesz to zrobić po oddaniu projektu, bo na wydrukach ukryjesz pozycje zerowe. One również nie zostaną zapisane do pliku xml, którym posłużysz się do przekazania projektu do BeSTii.

Planuję dla Ciebie  urodzinową niespodziankę na 10 Urodziny Delfina. By można było się nią cieszyć warto trochę posprzątać. Jeszcze spotykam ewidencje, gdzie w dochodach po 2004 roku są paragrafy 3-cyfrowe i pozycje skreślone z listy podziałek klasyfikacji budżetowej.

A teraz zapraszam na pierwszy film z serii, która poprowadzi Cię przez kolejne kroki dostosowywania Twojego Budżetu do wymagań nowej ustawy o finansach publicznych. To są kroki, które możesz wykonać jeszcze w tym roku kalendarzowym. Powodzenia.

Proszę podziel się swoimi uwagami. Eksperymentuję jako filmowiec i bardzo potrzebuję informacji zwrotnej, której tylko Ty możesz mi udzielić. Te filmy produkuję dla Ciebie. Dziękuję.

P.S. By film odtwarzał się bez przerw, to poczekaj aż pasek na dole pod ekranikiem będzie przekraczał kółko na nim. Wystarczy po lewej stronie na chwilę wcisnąć pauzę. Podczas pauzy film nadal jest pobierany.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum