W poniedziałek ruszysz do intensywnej pracy. Początek lutego, to czas pełni prac nad rocznymi sprawozdaniami, “domykaniem” ewidencji w księgach rachunkowych, przymiarkach do bilansów itd. w asyście bieżących spraw, które nieustannie domagają się twojej uwagi.

Często w rozmowach telefonicznych proponuję ci, by wyznaczyć sobie każdego dnia dwie godziny pracy, o których wszyscy będą wiedzieli, że poświęcasz na prace koncepcyjne i nie można ci w nich przeszkadzać. Słyszę wtedy, że to jest niemożliwe. Pytam dlaczego?

Czy wiesz, że człowiek potrzebuje około 10- 20 minut, by uzyskać pełne zaangażowanie umysłowe w prowadzoną pracę? Wtedy rzeczywiście skupia się i koncentruje na zagadnieniu, nad którym pracuje.

Czy teraz rozumiesz własny stres, kiedy planujesz wykonanie jakiejś pracy i w rezultacie po całym dniu jej nie wykonujesz a wiesz, że wystarczyłaby ci godzina czy dwie nieprzerwanej pracy w spokoju i skupieniu?

Nim znajdziesz sposób na stworzenie sobie idealnych warunków do pracy zapraszam cię do obejrzenia krótkiego, inspirującego filmu. Wierzę, że po jego obejrzeniu i zastosowaniu się do końcowej porady poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Uśmiechnij się! Uśmiechaj się wiele, wiele razy dziennie. Z uśmiechem odmawiaj, z uśmiechem proś o pomoc. Uśmiechaj się do siebie, do swoich myśli i do … liczb, na które patrzysz nieustannie.

2 Odpowiedzi do “Inspiracja przed nowym tygodniem”

 • Irena:

  Witam Filmik mi się podoba, przypomniał mi o uśmiechu, co prawda przy niezbyt dobrej atmosferze w pracy, ciężko się uśmiechać. Pozdrawiam.

  • Warto to robić dla siebie. Nasze samopoczucie zależy od nas samych. Wybieramy jak chcemy się czuć.
   Kiedy mówimy i czujemy, że “on mnie denerwuje”, to tak w rzeczywistości decydujemy, by tak było.

   Czasem tylko brakuje nam umiejętności zatrzymania się, by taką decyzję podejmować świadomie. Bo jak się zatrzymasz, to na zdrowy rozsądek nie zadecydujesz, że chcesz się poczuć źle.

   Warto też się zatrzymać, kiedy odruchowe mechanizmy zadziałają i już czuję złość, itp. Czy ja wybrałam to uczucie? Ono wybrało mnie i się rządzi!
   Uśmiech i świadomy wybór dobrego samopoczucia. Gratulacje i wdzięczność dla samej siebie.

   Pozdrawiam serdecznie
   Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum