Ostatnio prowadzę konsultacje on-line, podczas których pomagam osobom odpowiedzialnym za wdrożenie systemu SJO BeSTi@ w swoich jednostkach podległych. Nasza współpraca polega na przygotowaniu edukacyjnych wideo-materiałów dla księgowych, które stawiają swoje pierwsze kroki w pracy z tym systemem.

Jakie są opinie osób, które korzystają z tego rozwiązania?

Taka forma – wg mnie – jest rewelacyjna. Prowadząca szkolenie wszystko przystępnie wyjaśnia, do tego wszystkie operacje można śledzić na bieżąco na ekranie komputera. Taka forma szkolenia jest duuuuuużo lepsza niż czytanie przydługiej instrukcji ;)
Można by nagrać oddzielne filmiki obrazujące poszczególne działania na Bestii, np. “Instalacja”, “Otwieranie okresu sprawozdawczego”, “Eksport sprawozdania do pliku” itp. – wtedy każda księgowa sięgałaby do tego zagadnienia jakie akurat ją interesuje.
Można by również w filmie pokazać różne myki i ułatwienia skracające czas przygotowywania dokumentów jakie program na pewno ma.

Jak wygląda fragment takiego materiału?

Po przekazaniu serii takich materiałów można zorganizować sesje on-line Pytania i odpowiedzi. Wówczas uczestniczące we wdrożeniu księgowe mogą zapytać o sprawy, które jeszcze budzą ich wątpliwości. Oczywiście z takiego spotkania przygotowuje się również materiał wideo dla tych osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu na żywo. Można pytania od nich przyjąć przed spotkaniem i w trakcie spotkania również na nie odpowiedzieć. Na takie spotkanie można zaprosić również konsultanta z RIO, jeśli odpowiedzi nie jest w stanie udzielić osoba wdrażająca system w j.s.t.

Dlaczego taki sposób wdrażania jest korzystny również z punktu widzenia j.s.t.?

Osoba, która jest odpowiedzialna w j.s.t. za wdrożenie ma swoje obowiązki, które musi wykonywać w terminie. Materiał wideo księgowi mogą odtwarzać w dowolnym czasie  i tyle razy aż wiedzę sobie utrwalą. Robią to w stosownej dla siebie chwili. W tym czasie nie jest angażowana osoba odpowiedzialna za wdrożenie.

A jak ty radzisz sobie z tym zagadnieniem?

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum