Coraz więcej jst korzysta z przekazów audiowizualnych dla prezentacji swoich budżetów.  Tego tupu przekaz łatwiej dociera do mieszkańców.

Wybrałam dla ciebie kilka przykładów z portalu Youtube, gdzie jak wiesz tego typu materiały można publikować nieodpłatnie.

Zastanawiam się czy twoja jst już ma własny kanał telewizyjny na YouTube? A jeśli nie ma, to dlaczego? Jak sądzisz czy potrzebne są wielkie nakłady, by w ten sposób komunikować się z mieszkańcami

To przykłady materiałów pokazujących budżet  na 2012 rok:

A tak uchwalano budżet w mojej gminie w ubiegłym roku

Nie próbuję tutaj dokonywać oceny czy porównania sposobu prezentacji czy użytych środków. Pragnę tylko podpowiedzieć ci, że ten kanał komunikacji może zostać znakomicie wykorzystany dla przygotowania gruntu pod komunikację z mieszkańcami, kiedy przyjdzie obowiązek uchwalania budżetu zadaniowego. Czy nie warto już teraz angażować i edukować lokalną społeczność?

Planuję Ci jeszcze powiedzieć trochę o innym medium społecznościowym, który też może zastosować twoja jst do komunikacji na większą skalę. Czy domyślasz się o czym mówię?

Napiszę o nim w piątek. Zapraszam ciebie do dyskusji. Proszę zaproś do nie również osoby, które w twoim jst zajmują się jej promocją. To może zainspirować również te osoby.

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum