Podsumowanie Inicjatywy Ustawodawczej dotyczącej obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach samorządów propagowane jako Kampania Stawka Większa niż 8 mld – odbędzie się 27 września o godz. 13.10-14.00 (Sala Kongresowa PKiN) w Warszawie, bezpośrednio po zakończeniu obrad Samorządowego Kongresu Oświaty.

O godzinie 15.00. uczestnicy wyruszą spod pomnika Wincentego Witosa, przy Placu Trzech Krzyży do Sejmu i zgłoszą postulaty finansowe samorządów, zgłaszane podczas całej kampanii Stawka większa niż 8 MLD (zwiększenie udziału w PIT, przywrócenie zapisu o rekompensowaniu zmian ustawowych w dochodach własnych JST, wprowadzenie subwencji ekologicznej) oraz oświatowe. Przekazany zostanie także projekt samorządowy, dotyczący zmian w Karcie Nauczyciela i ustawie o systemie oświaty (ostateczna wersja zostanie przyjęta i podpisana przez uczestników na Kongresie).

Udział w przemarszu zapowiedzieli samorządowcy z całej Polski. Pod projektem ustawy samorządowcy, członkowie stowarzyszeń i wolontariusze zebrali już ponad 185 tysięcy podpisów. Liczba ta wciąż rośnie.

projekt ustawy opublikowany na stronie stawka8mld.pl

uzasadnieni do tego projektu

Jeśli chcesz, bym napisała o tej inicjatywie więcej, to proszę napisz w komentarzu.

  • Unikalny wpis

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum