MF przemawia językiem urzędowym, który ma najwyższy wskaźnik mglistości – rozumieją go osoby przynajmniej z wyższym wykształceniem. Do pracy w urzędzie przychodzą również ludzie bardzo młodzi, bez praktyki. Często słyszę, że nie masz siły i czasu tłumaczyć o co w tej pracy chodzi. Dzisiaj poddaję ci pomysł, na który natknęłam się na YouTube. Oczywiście tę edukację musisz zaproponować młodym pracownikom po godzinach pracy.

Na marginesie powiem ci, że nawet twoje kilkuletnie dziecko zrozumie o co chodzi w budżecie i nie będzie ci przeszkadzać podczas pracy nad planem na 2013. Tylko jak się podzielicie komputerem?

Zobacz w jaki sposób można wytłumaczyć dziecku co to jest budżet państwa?Ciekawa inicjatywa. Możesz znaleźć więcej interesujących wyjaśnień. Kanał filmowy użytkownika Edukator.pl

 • Unikalny wpis

3 Odpowiedzi do “A może MF zacznie odpowiadać na wesoło?”

 • Uśmiechnęłaś się chociaż do siebie dzisiaj?
  Dobrego dnia Ci życzę
  Basia

  • Anna krzysztofik:

   Witam Basiu ! Własnie się zestresowałam, że być może weszło w życie rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej a ja nic nie wiem !!!!
   Na szczęście narazie to tylko projekt będący w uzgodnieniach , pomyślałam uspokój się kobieto nieszczęsna- potem obejrzałam filmik zamieszczony z NBP uśmiałam się i pomimo, że mam dzisiaj sesję Rady Powiatu a na niej zapewne przedziwne pytania radnych – uważam ten dzien za udany
   Pozdrawiam Anna Krzysztofik

   • Powodzenia Aniu!

    Już szykują się do zmian w ustawie o finansach. Wygląda, że trzeba być w kontakcie z RIO i pojawić się na szkoleniu. Nowy rok zacznie się od zmienionych aktów prawnych.
    Zaglądam czasem na strony Rządowego Centrum Legislacji – nie próżnują tyle tych aktów jest w przeróbkach! A ile z nich dotyka spraw, którymi się zajmujesz?
    Zastanawiam się jak bardzo to się przekłada na poprawę?

    Pożyjemy zobaczymy – dzisiaj jest teraz i lepiej cieszyć się tym, co jest. Dużo uśmiechów. Zrobię jakiś kącik rozrywkowy uwalniający od stresu.

    Pozdrawiam
    Basia

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum