Zarządzanie

Od kilku tygodni wymyślam jak doprowadzić swoje ciało do równowagi i pozbyć się “gości”, którzy harcują w nim. Wirusy, to mikro stworzenia, które chcę mieć od siebie daleko. Pewnie też masz takie pragnienie. Wypróbowałam chyba wszystkie metody, jakie znam, by pozbyć się tych drani. Upatrzyły sobie we mnie “smaczny kąsek”. Niestety wiem dlaczego. Wiem czego nie robiłam wcześniej, by uniknąć obecnej sytuacji. Zupełnie zaniedbałam trening fizyczny. Stale trenuję mózg i sprawność intelektualną a kondycja fizyczna jakoś zniknęła z mojego pola widzenia. Jeśli robisz to samo, to szybko to zmień nim nie jest za późno. Wiesz co robi mózg, kiedy wirusy cię dopadną?

Mój jak się wykąpał w morzu łez, kropelek i bardziej ciągliwej cieczy z kataru i nie wiem nawet jeszcze czego – poszedł na urlop. Nawet nie chce powiedzieć na jak długo. Domaga się leżenia. Czasem pozwoli coś przeczytać ale przed pisaniem się ogromnie wzbrania. Dlatego dzisiaj podaję ci wskazówki, które możesz wykorzystać trenując przed budżetem na 2013 rok.

Ciekawa jestem jakie uzyskasz rezultaty. Chętnie poczytam w chwilach, kiedy moje oczy zechcą wyjść z kąpieli. Napisz proszę poniżej. Jakie masz pomysły, by “spiąć” budżet i WPF w projekcie na 2013? Zobacz film i działaj.

Czytaj dalej... »

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • co robi skarbnik w gminie

Witaj. Wczoraj był wyjątkowy dzień dla mnie. Moja córka Ania urodziła w Sztokholmie trzeciego synka Stefana Liama Aleksandra. Zapytasz czemu 3 imiona? Taka tradycja w rodzinie. Będzie używał środkowego imienia Liam. Oboje są zdrowi i czują się wspaniale. Cała rodzina jest szczęśliwa.

Za kilka tygodni będę się cieszyć jego fizyczną obecnością i przytulę. Najpierw zrobię z tobą bilanse i sprawozdania a później pojadę na urlop. Na razie zostaje mi Skype i zdjęcia na facebooku.

Tak się cieszę, że postanowiłam podzielić się z czytelnikami biuletynu interesującą informacją i dostępem do darmowej wiedzy na temat poprawiania efektywności w pracy i osiąganiu celów. Takie informacje poprzedzające premierę bardzo interesującego kursu internetowego są ogromnie wartościowe. Niestety zwykle dostępne przez kilka dni. Wiem, że nie korzystasz zbyt często z tej formy edukacji. Tym razem bardzo zachęcam Cię, byś znalazła czas na obejrzenie tego materiału do końca tygodnia. Często słyszę jak mówisz, że nie wiesz jak zwiększyć swoją satysfakcję z wykonywanego zawodu, nie wiesz jak dzielić swój czas na pracę, kontakt z rodziną i dla samej  siebie. Myślę, że tych kilka filmów pomoże ci znaleźć odpowiedzi na wiele twoich pytań. Jeśli jeszcze nie jesteś czytelniczką nieregularnego Biuletynu Skarbnika, to zapisz się obok po prawej stronie na górze albo poniżej na żółtej karteczce.

Czytaj dalej... »

Kolejny tydzień za nami. Czy nerwowo spoglądasz w kalendarz?
Kiedy przyłapię siebie na takim odczuciu przypomina mi się reportaż, który oglądałam w telewizji swego czasu. Autor spędzał czas w gościnie u plemienia w Amazońskiej Dżungli. Każdy dzień mijał w podobny sposób, nie było kalendarzy, radia, telewizji, telefonów komórkowych i wszystkich innych dobrodziejstw cywilizacji. Z uśmiechem zauważył: tutaj można przegapić święta Bożego Narodzenia! Czy oni z tego powodu są nieszczęśliwi? Zupełnie NIE!

A jak jest u ciebie? Zobacz poniższą prezentację. Może znajdziesz inspiracje dla rozwiązania swoich problemów i uczynisz swoje życie bardziej spełnionym, odnajdziesz w nim spokój i zadowolenie.

Czytaj dalej... »

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • praca skarbnik gminy

W poniedziałek ruszysz do intensywnej pracy. Początek lutego, to czas pełni prac nad rocznymi sprawozdaniami, “domykaniem” ewidencji w księgach rachunkowych, przymiarkach do bilansów itd. w asyście bieżących spraw, które nieustannie domagają się twojej uwagi.

Często w rozmowach telefonicznych proponuję ci, by wyznaczyć sobie każdego dnia dwie godziny pracy, o których wszyscy będą wiedzieli, że poświęcasz na prace koncepcyjne i nie można ci w nich przeszkadzać. Słyszę wtedy, że to jest niemożliwe. Pytam dlaczego?

Czy wiesz, że człowiek potrzebuje około 10- 20 minut, by uzyskać pełne zaangażowanie umysłowe w prowadzoną pracę? Wtedy rzeczywiście skupia się i koncentruje na zagadnieniu, nad którym pracuje.

Czy teraz rozumiesz własny stres, kiedy planujesz wykonanie jakiejś pracy i w rezultacie po całym dniu jej nie wykonujesz a wiesz, że wystarczyłaby ci godzina czy dwie nieprzerwanej pracy w spokoju i skupieniu?

Czytaj dalej... »

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum