F-K

Wakacje się kończą a my z niepokojem wyglądamy zapowiadanych przez MF zmian w prawie. Dyskusje na ich temat umilkły i nie wiadomo co jest tego przyczyną. Czy sezon urlopowy czy trudne do wynegocjowania uzgodnienia?

Mam nadzieję, że praktyka prawa działającego wstecz jest już historią i we wrześniu nie spotkają nas nagłe zmiany.

Słyszę głosy, że takie zmiany powinny być wprowadzone na początek nowego roku a nie w trakcie. Być może też są brane pod uwagę.

Jak ty możesz się przygotować na nadchodzące zmiany?

Czytaj dalej... »

Planując wydatki potrzebujesz w niektórych przypadkach wyraźnie podkreślić z jakich środków będzie ten wydatek finansowany. Nie mam na myśli źródeł określanych przez czwartą cyfrę paragrafu klasyfikacji budżetowej.

Myślę o wydatkach własnych współfinansowanych otrzymanymi dotacjami. Takie rozróżnienie nie jest możliwe na poziomie paragrafu. W systemie Budżet rozróżniasz te źródła na poziomie kalkulacji poniżej paragrafu. Możesz w takiej sytuacji w jednej kalkulacji zapisać wysokość środków przypadających na dany paragraf z dotacji (np. od wojewody) – nazwijmy ten rodzaj kalkulacji typ A a w drugiej wysokość środków finansowanych z dochodów własnych - typ B.

Do  czego jest Ci potrzebne takie rozwiązanie?

Czytaj dalej... »

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum