O nas

Jeśli jesteś gł. księgowym w jednostce podległej albo pracujesz w wydziale finansowym jednostki samorządowej, to współpracujesz ze skarbnikiem swojej j.s.t. W imię dobrej współpracy w tej budżetowo-finansowej społeczności cenna jest twoja obecność na tej stronie.

Twoje spojrzenie na poszczególne zagadnienia, twoje pytania i odpowiedzi wniosą z pewnością wartość dla innych księgowych jak i skarbników, którzy czasem nie są świadomi twoich problemów.

Słyszałam już niejedną opowieść o tym, jak księgowy z jednostki jest pozbawiony zupełnie wsparcia skarbnika. Rozumiem to, bo wiem iloma sprawami zajmuje się skarbnik i jaką cenę za to płaci.

Wierzę, że możemy i potrafimy stworzyć społeczność, która będzie się wspierała. Wiem jak mało masz czasu na wykonanie swoich rozległych obowiązków, jak niewielki masz budżet na szkolenia i literaturę, jak niecierpliwie poszukujesz pomocy w nagłych momentach.

Stwórzmy wspólnie to miejsce, w którym znajdziesz to, czego szukasz. Zapraszam.

Skarbnik jako główny księgowy budżetu często pracuje również na stanowisku głównego księgowego urzędu. Myślę, że mimo wszystko przedstawi się jako skarbnik w grupie skarbników. Niezależnie jednak od tego współpracuje z księgowymi z jednostek i zakładów budżetowych. W tej współpracy ważne jest zrozumienie i dobra komunikacja.

Sprawdźmy czy przedstawianie się w różnych grupach zda egzamin? Wiele pytań otrzymuję od księgowych i dlatego chcę umożliwić tobie wstawienie swojej wizytówki w grupie dla ciebie odpowiedniej.

Myślę, że świadomość z kim rozmawiamy wpływa na styl naszej komunikacji i wtedy łatwiej nam rozumieć się nawzajem. Na tę stronę zaglądają również inne osoby, które również zapraszam do udziału w dyskusji.

Część spraw, którymi się zajmujesz pokrywa się z tymi, które również wykonuje skarbnik gminy. Myślę, że w rozmowach ze znajomymi, których tutaj poznasz pomocna będzie ta informacja.

Ponieważ powiatów jest mniej niż innych jednostek samorządu zrezygnowałam z prowadzenia odrębnej strony dla skarbników powiatów, którą nawet obiecywałam przez pewien czas. Jestem przekonana, że wspólne rozmowy wniosą do twojego doświadczenia znacznie większą wartość i zaoszczędzą ci konieczności pamiętania dodatkowego adresu.

Napisz proszę kilka słów o sobie. Dziękuję

W menu Pomoc strony Za kulisami, będę ci przekazywać informacje, jak  w pełni korzystać z możliwości tej strony. Zaglądaj tam proszę i pytaj o sprawy, które chcesz bym ci wyjaśniła.

Zakres zadań wykonywanych w gminach wiejskich, wiejsko-miejskich czy miejskich jest podobny do siebie. Różna jest wielkość środków dostępnych w budżecie na ich realizację.

Wyobrażam sobie, że porównywalne mogą być twoje doświadczenia do doświadczeń innych skarbników gminy. Jeśli się mylę, to proszę powiedz mi o tym.

Napisz proszę kilka słów o sobie. Dziękuję.
W menu Pomoc strony Za kulisami, będę ci przekazywać informacje, jak  w pełni korzystać z możliwości tej strony. Zaglądaj tam proszę i pytaj o sprawy, które chcesz bym ci wyjaśniła.

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum