Ciekawe publikacje

Zapraszam cię do zapoznania się z artykułami różnych autorów, które mówią o sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2011 rok. Wiele jest różnych interpretacji przepisów. Dlatego ważne jest twoje podejście do zagadnienia i wybranie właściwej w twoim przypadku drogi.

Wskazówki, które wcześniej pojawiały się na tej stronie był konsultowane w szczególności z RIO Lublin. Znając życie wiem, że może się zdarzyć, że w twoja RIO może mieć inne stanowisko, które potrzebujesz poznać nim podejmiesz własne decyzje. Szczególnie potrzebujesz się zastanowić czy będziesz pokazywać wyłączenia czy nie. Dlatego też przytoczę przykład zarządzenia w tej sprawie.

Przypomnę, tak na marginesie, że z bilansami nie wiąże się dyscyplina finansów publicznych. Sprawozdania budżetowe pod nią podlegają a finansowe już nie.

Czytaj dalej... »

PromocjaWWIP150Dostałam ofertę, o której chcę poinformować ciebie. Pisałam o literaturze związanej ze sporządzeniem sprawozdań finansowych. Dzisiaj przyszedł e-mail z bardzo atrakcyjną ofertą. Możesz z dużym rabatem kupić oprócz opisywanej książki jeszcze dwie inne.

Możesz je kupić w pakiecie 3 książki:

  • “Polityka rachunkowości z komentarzem do planu kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych”,
  • “VAT w jednostkach samorządu terytorialnego”,
  • “Zamknięcie roku w jednostkach sektora finansów publicznych”.

Cena – 407 zł 244,20 zł netto (+ 5% VAT) + 14,99 zł netto (+ 23% VAT) koszty przesyłki.

Są dostępne również pakiety po dwie książki:

Czytaj dalej... »

Byłam przekonana, że literatury w internecie na ten temat jest bardzo dużo.
Jednak widzę, że nie ma zbyt wiele.
Dla moich celów wystarczają mi publikacje, które nabywałam sukcesywnie w poprzednich latach.

Poleciłabym ci:

Sprawozdania-finansowe-cellaryMieczysława Cellary - Sprawozdania finansowe za 2010 r. w jednostkach finansów publicznych

O autorce:

absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Autorka jest doktorem nauk ekonomicznych. Posiada tytuł biegłego rewidenta. Pracuje w państwowej jednostce budżetowej. Współpracuje jako wykładowca ze Stowarzyszeniem Księgowym w Polsce Oddział w Poznaniu oraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Autorka znana jest z licznych opracowań w zakresie podstaw rachunkowości, rachunkowości finansowej i budżetowej, rachunku kosztów, rachunkowości menedżerskiej oraz konsolidacji sprawozdań finansowych.

Korzystam z wydania na rok 2009 i myślę, że wydanie z 2010 zawiera wszystkie potrzebne informacje do sporządzenia tych sprawozdań za 2010.

Tutaj możesz kupić tę pozycję

Może zainteresuje Cię również ta pozycja:

Czytaj dalej... »

katka-z-kalendarza-grudzien23czwOd wielu dni wszyscy składają sobie życzenia i będą je składać jeszcze wiele dni. Pewnie tkwisz już w świątecznych przygotowaniach i masz za sobą większość świątecznych zakupów. Kiedy zechcesz na chwilę o wszystkim zapomnieć i spotkać się ze sobą i własnymi uczuciami, to mam zaproszenie dla Ciebie.

Miałam otworzyć prezent po Wigilii. Nie wytrzymałam i otworzyłam wczoraj. Dotyk mnie nie mylił. To była książka a wewnętrzne pragnienie, by po nią sięgnąć natychmiast też okazało się uzasadnione.

Miałam zamiar ją tylko przejrzeć i pójść spać, bo byłam już bardzo zmęczona. Kiedy zaczęłam czytać potrzeba snu zniknęła. Wkroczyłam do innego świata. Jeszcze teraz czuję w oczach ślad łez wzruszenia, które towarzyszyły mi podczas lektury.

To jest przewodnia myśl z tej książki:

Nie obawiaj się! Jesteś dokładnie w tym miejscu, w którym masz być. Tak, trudno w to teraz uwierzyć. Możesz osiągnąć to, czego tak bardzo pragniesz. Najważniejsze, w którą pójdziesz stronę. Najlepsze dopiero przed Tobą.

Nie będę ci opisywać treści. Andy Andrews snuje opowieść po mistrzowsku. Jedna książka wydana z okładką w dwóch wersjach kolorystycznych.

Możesz zamówić przez internet.

Mistrz-pomaranczowa-okladkaMistrz-okladka-niebieska

link do strony książki z pomarańczową okładką i z niebieską

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum