Budżet

Pragnę poinformować cię, że RIO w Lublinie organizuje 27 września 2012 r. szkolenie dla pracowników jst na temat: „Projekt uchwały budżetowej i uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na 2013 rok”.

Szkolenie odbędzie się w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Lublin, ul. Spokojna 4) w godz. 10:00 – 14:00. Szkolenie prowadzą członkowie Kolegium RIO w Lublinie.

P.S. W związku z zainteresowaniem szkoleniem uruchomiono dodatkowy termin w dniu 26 września.

Czytaj dalej... »

Wiem doskonale ile zadań musisz sfinansować z budżetu. Wiem też, że musisz to zrobić niezależnie od tego czy masz do dyspozycji 5, 10 , 30, 120 , 600 czy więcej milionów. Nigdy nie chciałam być na twoim miejscu. Dużo łatwiej jest siedzieć na moim fotelu i podpowiadać ci co nowego szykuje dla ciebie ustawodawca. Zdecydowanie kończą się wakacje. Jeśli uporałaś się ze zmianami w polityce rachunkowości, to może jeszcze korzystasz z kilku wolnych dni złotej jesieni. Od poniedziałku już weźmiesz się mocno do pracy.

Masz 3 miesiące na przygotowanie się do przesyłania miesięcznych sprawozdań w BeSTii. Jeśli potrzebujesz porady w tym zakresie, to napisz poniżej swoje pytania. A wiem, że nie wszystko jest jasne i często może się to wiązać z zaplanowaniem wydatków na zakupienie nowych komputerów w jednostkach budżetowych. Większość systemów F-K, które znam generują plik xml tylko z Rb-27S i Rb-28S. Jest obowiązek  składania wszystkich sprawozdań z jednostki budżetowej w postaci elektronicznej bez wyraźnego określenia formatu plików. Raczej pewne będzie, że w przyszłym roku format xml z BeSTii będzie obowiązkowy.

Czytaj dalej... »

MF przemawia językiem urzędowym, który ma najwyższy wskaźnik mglistości – rozumieją go osoby przynajmniej z wyższym wykształceniem. Do pracy w urzędzie przychodzą również ludzie bardzo młodzi, bez praktyki. Często słyszę, że nie masz siły i czasu tłumaczyć o co w tej pracy chodzi. Dzisiaj poddaję ci pomysł, na który natknęłam się na YouTube. Oczywiście tę edukację musisz zaproponować młodym pracownikom po godzinach pracy.

Na marginesie powiem ci, że nawet twoje kilkuletnie dziecko zrozumie o co chodzi w budżecie i nie będzie ci przeszkadzać podczas pracy nad planem na 2013. Tylko jak się podzielicie komputerem?

Zobacz w jaki sposób można wytłumaczyć dziecku co to jest budżet państwa?

Czytaj dalej... »

Do 31 marca przygotowujesz sprawozdanie z rocznego wykonania budżetu za 2011 rok. Już przywoływałam w ubiegłym roku przepisy prawa, które regulują cały proces absolutoryjny więc możesz wrócić do tych artykułów.

Informacje w tej sprawie opublikowało RIO Warszawa. Kliknij w ten link i na stronie podejrzyj plik pdf, w  którym znajdziesz również informacje dotyczące ostatnio zmienionych przepisów prawa i błędach związanych z pomocą publiczną.

RIO Poznań przekazuje następujący komunikat dla organów wykonawczych ze swojego obszaru działania. Przytoczę go tutaj, bo identyczne wymagania są dla wszystkich na terenie całego kraju:

Czytaj dalej... »

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum