Finanse

Słyszałam z kilku źródeł, że bardzo trudno się wypełnia formularz WPF w BeSTii. Nie widać wszystkiego i łatwo się pomylić. Pewnie ucieszy cię wiadomość ze strony RIO o udostępnieniu wydruku, który ma ci ułatwić pracę i pozwala stworzyć materiał, który możesz przedstawić radzie.

Raport pozwala przenieść dane do Excela. Jest zgodny z najnowszym rozporządzeniem MF i będzie rozbudowywany w szczególności o dodatkowy mechanizm umożliwiający symulacje sytuacji finansowej.

Warunkiem korzystania z tego zestawienia jest posiadanie Excela na stacji z której uruchamiasz ten raport w BeSTii.  może okazać się, że będzie konieczne odpowiednie ustawienie poziomu zabezpieczeń Excela („włącz wszystkie makra” oraz „ufaj dostępowi do modelu obiektowego VBA”) – ale to pewnie bedziesz potrzebować skonsultować z informatykiem.

Czytaj dalej... »

Do tego artykułu skierowało Google po wpisaniu poniższego tekstu:

  • autopoprawka WPF
  • wpf gminy

Mając na względzie potrzebę zapewnienia jawności i przejrzystości finansów publicznych, sporządzenia realistycznych prognoz finansowych jednostek samorządu terytorialnego oraz uzyskania przez Ministra Finansów informacji umożliwiających realizację zadań, o których mowa w art. 74 i art. 174 pkt 4.ustawy o finansach publicznych (Dz.U.2009.157.1240 z 27 sierpnia 2009 roku) w ustawie z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (Dz.U.2012.1456 z dnia 24 grudnia 2012 r.) Art. 8 punkt 9) wprowadza się do ustawy o finansach publicznych Art. 230b, w którym Minister Finansów zostaje zobowiązany do określenia w drodze rozporządzenia:

Czytaj dalej... »

Pragnę poinformować cię, że RIO w Lublinie organizuje 27 września 2012 r. szkolenie dla pracowników jst na temat: „Projekt uchwały budżetowej i uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na 2013 rok”.

Szkolenie odbędzie się w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Lublin, ul. Spokojna 4) w godz. 10:00 – 14:00. Szkolenie prowadzą członkowie Kolegium RIO w Lublinie.

P.S. W związku z zainteresowaniem szkoleniem uruchomiono dodatkowy termin w dniu 26 września.

Czytaj dalej... »

Wiem doskonale ile zadań musisz sfinansować z budżetu. Wiem też, że musisz to zrobić niezależnie od tego czy masz do dyspozycji 5, 10 , 30, 120 , 600 czy więcej milionów. Nigdy nie chciałam być na twoim miejscu. Dużo łatwiej jest siedzieć na moim fotelu i podpowiadać ci co nowego szykuje dla ciebie ustawodawca. Zdecydowanie kończą się wakacje. Jeśli uporałaś się ze zmianami w polityce rachunkowości, to może jeszcze korzystasz z kilku wolnych dni złotej jesieni. Od poniedziałku już weźmiesz się mocno do pracy.

Masz 3 miesiące na przygotowanie się do przesyłania miesięcznych sprawozdań w BeSTii. Jeśli potrzebujesz porady w tym zakresie, to napisz poniżej swoje pytania. A wiem, że nie wszystko jest jasne i często może się to wiązać z zaplanowaniem wydatków na zakupienie nowych komputerów w jednostkach budżetowych. Większość systemów F-K, które znam generują plik xml tylko z Rb-27S i Rb-28S. Jest obowiązek  składania wszystkich sprawozdań z jednostki budżetowej w postaci elektronicznej bez wyraźnego określenia formatu plików. Raczej pewne będzie, że w przyszłym roku format xml z BeSTii będzie obowiązkowy.

Czytaj dalej... »

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum