To już finisz wiosennego maratonu. Jeśli jeszcze pracujesz intensywnie, to życzę ci spokojnych chwil by nikt ci nie przerywał i dał szansę zakończyć tę pracę szybko i poprawnie. Jeśli już odpoczywasz, to gratuluję ci z całego serca. Wręczam ci tę wirtualną kawę dla poprawienia nastroju.

Czego jeszcze musisz dopilnować?

MF oczekuje do jutra elektronicznej przesyłki z wypełnioną ankietą na adres e-mail bz_jst@mofnet.gov.pl

Jest króciutka i może to ktoś inny zrobić w urzędzie np. informatyk. Jeśli nie masz doświadczeń z wdrażaniem stosowaniem  budżetu zdaniowego, to niewiele będziesz mieć do wypełnienia.

Po jutrze wysyłasz Rb-WSa i łączne sprawozdania finansowe i bilans z wykonania budżetu.

Na sporządzenie skonsolidowanego masz czas do 30 czerwca. Jeśli masz dużo wzajemnych wyłączeń, to rozważ zakupienie narzędzia, które pomoże ci sporządzać ten bilans.

Kto podpisuje sprawozdania finansowe?

  1. Bilans z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego podpisują członkowie zarządu w województwach i powiatach a w gminach wójt, burmistrz lub prezydent i skarbnik.
  2. Sprawozdania finansowe łączne i skonsolidowany bilans jednostki samorządu terytorialnego podpisuje przewodniczący zarządu w województwach i powiatach a w gminach wójt, burmistrz lub prezydent i skarbnik.

Można je wysyłać podpisane elektronicznie kwalifikowanym podpisem za pomocą systemu BeSTi@. W takim przypadku nie jest wymagana wersja papierowa.

Jeszcze drobna uwaga. W systemie BeSTi@ nie działa weryfikacja końca roku poprzedniego z początkiem okresu bieżącego sprawozdawczego. Możesz wysyłać nawet wówczas, gdy otrzymujesz komunikaty o błędach a sprawdziłaś i wesz, że ich nie ma. Powodzenia!

Wpisz komentarz

Prezent dla Skarbnika
prezent dla skarbnika
Bezpłatny Biuletyn Skarbnika
Imię: *
Email: *
Twój adres e-mail
jest na 100% bezpieczny!
Archiwum